Lietuvos policijos
veteranų asociacija

Turite klausimų? +370 5 271 7902
El. paštas lpva@policija.lt

Pasieniečių mokykloje lankėsi Lietuvos Policijos veteranų asociacijos atstovai

Lietuvos policijos veteranų grupė, vadovaujama LPVA Valdybos pirmininko pavaduotojo Vytauto Joniko, Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie VRM Pasieniečių mokyklos viršininko Deivido Kaminsko kvietimu 2022-11-10 apsilankė Pasieniečių mokykloje, esančioje Medininkuose, Pasieniečių g, 11, Vilniaus r. Tai buvo misijos, kuri prasidėjo pavasarį pas Valstybės sienos apsaugos tarnybos vadą, generolą Rustamą Liubajevą, tęsinys.

Istorija nepaprasta. Tai istorija apie Žmogų iš didžiosios raidės, istorija, kuri buvo atversta tik dabar. Tai istorija apie Valstybės sienos apsaugos rinktinės būrio vadą Petrą Bistricką, kuris 1944 m., žinodamas, kad į tarnybą eina atiduoti gyvybę, vis vien su būriu išėjo ginti Lietuvos valstybės sieną ir didvyriškai žuvo kartu su visu savo būriu. Šlovė didvyriams.

Visa istorija yra aprašyta Algio Balaišio knygoje „Lietuvos Valstybės sienos apsauga 1918-1940 metais. Žmonės ir Įvykiai“.

Kadangi istorinę asmenybę Petrą Bistricką gerai žino mūsų kolega Jonas Grinevičius, tad nutarėme nupūsti istorijos dulkes ir atverti šią istoriją jaunajai pasieniečių kartai, įkvėpti jiems patriotizmo.

Tuo tikslu mūsų grupė ir buvo pakviesta į Pasieniečių mokyklą, aplankyti muziejų, susipažinti su mokykla, jos materialine baze ir gyvenimu.

Pasieniečių mokyklos viršininkas Deividas Kaminskas mus pasitiko labai svetingai. Susitikime dalyvavo mokyklos Viešųjų ryšių vyresnioji specialistė Asta Šimkuvienė bei Muziejaus vadovas Gintautas Stalnionis. Trumpai aptarus aktualiausią šios dienos temą – Rusijos imperialistinį karą prieš laisvąją Ukrainą, aptarėme ir žuvusio pasieniečio Petro Bistricko įamžinimo ir pagerbimo planą.

Kadangi tądien mokykloje lankėsi ir Suomijos delegaciją ir mokyklos viršininkas Deividas Kaminskas toliau negalėjo mums skirti tiek laiko, toliau mus globojo Viešųjų ryšių vyresnioji specialistė Asta Šimkuvienė ir Gintautas Stalnionis, kurie supažindino mūsų grupę  su Pasieniečių muziejumi ir mokykla.

Pripažinsiu, kad Pasieniečių muziejus bent kelis kartus didesnis už Lietuvos policijos muziejų ir žymiai gausesnis savo eksponatais.

Po apsilankymo muziejuje, susipažinome su mokyklos sąlygomis įgyti pasieniečio specialybę. Kartu su kolega Jonu Grinevičiumi teko pripažinti, kad mokymosi sąlygos yra nesulyginamos su mūsų laikų mokymo įstaigų padėtimis.

Kaip ant delno matosi, kad Pasieniečių mokyklos viršininkas Deividas Kaminskas deda visas pastangas mokyklos prestižui ir tvarkai. Mokykla, mūsų akimis labai tvarkinga ir prižiūrima. Ji kaip pavyzdinė mokykla visoms Lietuvos mokykloms. Visų šalies mokyklų atstovai turėtų apsilankyti šioje mokykloje ir iškelti sau tikslą pasiekti tokius rodiklius.

Teko ir apgailestauti, kad buvęs Pasieniečių mokyklos stadionas, po imigrantų stovyklavimo virto tiesiog karjeru arba statybine aikštele ir šiuo metu kursantams nėra galimybės juo pasinaudoti..

Išsprendę ir suderinę visus planuotus klausimus su gražiausiais ir maloniausias jausmais grįžome į Vilnių.

Nuoroda į Pasieniečių puslapį:

https://pasienietis.lrv.lt/lt/naujienos/pasienieciu-mokykloje-lankesi-lietuvos-policijos-veteranu-asociacijos-atstovai

LPVA valdybos informacija

Atgal Informacija dėl Laisvės gynėjo statuso pripažinimo