Lietuvos policijos
veteranų asociacija

Turite klausimų? +370 5 271 7902
El. paštas lpva@policija.lt

LPVA Panevėžio filialo narių išvyka į Lietuvos etnokosmologijos muziejų

[Birželio 13d. grupė LPVA Panevėžio filialo narių išvyko Lietuvos etnokosmologijos muziejų įsikūrusį Molėtų rajone Kulionių kaime ir šalia esančią astronomijos observatoriją.
Iš malonaus gido Juliaus pasakojimo, sužinojome apie dar 1969 metais gimusią idėją įkurti naują Lietuvos astronomijos observatoriją. Po ilgų vietos paieškų nuspręsta statybas pradėti ant Kaldinių kalvų.
Kiek vėliau, buvusiam visuomeniniam muziejui, kuris išaugo į šiandieninį etnokosmologijos- vieta parinkta ant atskiros, šalia observatorijos esančios kalvos. Pastato architektūra primena kosminį medį – šaknyse- į kalvą kylančioje galerijoje išdėstyta ekspozicija, o kalno viršūnėje- pakilus medžio kamienu –  bokštu- į dangų patenkame prie aukštai įrengto teleskopo.

Iki šių dienų ne kartą atnaujintas etnokosmologijos muziejus priima gausius lankytojų būrius. Mes įdėmiai apžiūrėjome ekspoziciją tiek vidinėje galerijoje tiek ir lauke. Pamatėme daug ankščiau nematytų ir negirdėtų eksponatų, siejančių žmoniją su visata ir skrydžiais į kosmosą. Gidas atsakė į daugybę mūsų klausimų.
Šiek tiek atvėsę nuo kosminių įvykių ir papietavę, nuvykome į Antano Truskausko medžioklės ir gamtos muziejų, įsikūrusį buvusioje Mindūnų pagrindinės mokyklos pastate. Čia apžiūrėjome vieno žymiausių Lietuvos medžiotojų A.Truskausko medžioklės trofėjų kolekciją. Tarp jų daugelis iš garsiausių pasaulio trofėjų dešimtukų sąrašų.
Aplankėme ir šalia esantį Ežerų žvejybos muziejų. Daug sužinojome apie žvejybos tradicijas, matėme ir nacionalinio muziejaus surinktą medžiagą apie žvejybą.
Fotografavomės šalia medžioklės ir žvejybos trofėjų, aptarinėjome juos ir lyginome su savo patirtimi.
Dėkodami kolegai Eugenijui už suteiktą transportą ir saugų vairavimą, su mintimis visa tai
papasakoti namiškiams ir, ko gero, dar kartą aplankyti Molėtų kraštą, vakare grįžome į namus.

Panevėžio filialo informacija

Atgal REIKALAVIMAI TAPTI POLICIJOS PAREIGŪNU…. PRIEŠ ŠIMTĄ METŲ