Lietuvos policijos
veteranų asociacija

Turite klausimų? +370 5 271 7902
El. paštas lpva@policija.lt

Pareigūnai ir veteranai kviečiami pasinaudoti sveikatos priežiūros paslaugomis atnaujintame VRM medicinos centre

Vidaus reikalų ministerijos Medicinos centre darbą pradėjo gerokai atsinaujinęs ir padvigubinęs savo stacionarinių lovų skaičių Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyrius, esantis pačiame Vilniaus senamiestyje.

Šiame skyriuje teikiamos stacionarinės reabilitacijos, sveikatą grąžinamojo gydymo, antirecidyvinio gydymo, prevencinės ir postvencinės medicininės psichologinės reabilitacijos paslaugos. Pagrindinės Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyriaus kryptys yra pareigūnų ir buvusių pareigūnų judamojo – atramos aparato pažeidimų, nervų sistemos ligų stacionarinis ir ambulatorinis reabilitacinis gydymas bei pareigūnų psichologinė reabilitacija.

Paslaugas gali gauti visos Lietuvos pareigūnai ir buvę pareigūnai, nepriklausomai nuo gyvenamos vietos, tad kviečiame atvykti vidaus tarnybos sistemos pareigūnus, Vadovybės apsaugos tarnybos, Specialiųjų tyrimų tarnybos, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos, Kalėjimų, Muitinės departamentų bei jiems pavaldžių įstaigų pareigūnus ir buvusius pareigūnus. Čia Jumis pasirūpins kvalifikuota medikų komanda.

Fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojai, įvertinę sveikatos problemas, sudarys individualią reabilitacijos programą, kuri leis greičiau atstatyti sveikatą ir sustiprėjusiems sugrįžti į tarnybą, įprastinį gyvenimo ritmą. Asmenims, nukreiptiems antirecidyviniam gydymui, taikomas palengvintas ligoninės režimas, tad reabilitacijai skirtą laiką galėsite praturtinti aplankydami gražiausius Vilniaus senamiesčio objektus, parkus, muziejus ar kultūrinius renginius.

Reabilitaciniam gydymui Medicinos centre naudojama moderni, šiuolaikinė medicinos įranga.

Skyriuje teikiamos procedūros:

 • Ergoterapija;
 • Kineziterapija:
  – individuali ir grupinė salėje, baseine;
  – pratimai su  REDCORD terapijos  įranga;
 •  Vandens procedūros (perlinė vonia, povandeninis masažas, sūkurinės kojų vonelės);
 •  Fizioterapijos procedūros: 

         – impulsinės srovės;
         – magneto  terapija;
         – ultragarsas;
         – elektrostimuliacija;
         – parafino vonelės;
         – poliarizuota šviesa;
         – limfodrenažas kojoms arba rankoms.

 • Sausas masažas;
 • Individualūs ir grupiniai psichologo užsiėmimai;
 • Socialinė pagalba;
 • Naujovės – vandens masažo lovos, sauna.

Atvykstantys į Medicinos centro Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyrių  pacientai su savimi privalo turėti:

1.  Medicinos centro fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojo kontaktiniu ar nuotoliniu būdu išduotą Siuntimą reabilitacijai (Forma 027/a), kur nurodoma ligos ar sveikatos sutrikimo diagnozė, gretutinių susirgimų diagnozė (TKL -10-AM kodas);

2.  Elektroninį nedarbingumo pažymėjimą (jeigu toks reikalingas, nes fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojai neturi teisės išduoti naujo nedarbingumo pažymėjimo, tačiau gali jį pratęsti). Pacientui gydytojo išduotas elektroninis nedarbingumo pažymėjimas turi galioti iki atvykimo į Medicinos centro Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyrių dienos.

Pažymėtina, kad pareigūnams, nukreipiamiems reabilitaciniam antirecidyviniam gydymui, pagal Vidaus tarnybos statuto 51 str. 1 dieną gali būti suteiktos ir papildomos atostogos;

3.  Tarnybinį pažymėjimą (pareigūnams) arba pensininko pažymėjimą (buvusiems pareigūnams).

Norime priminti, kad galimybe pasinaudoti medicinine reabilitacija pagal pareigūnų išeinančių į pensiją programą gali ir pareigūnai, kuriems liko mažiau nei 6 mėnesiai iki išėjimo iš tarnybos ir kurie turi teisę į pareigūnų valstybinę pensiją.

Šiandien ypatingai svarbu pasirūpinti tiek fizine, tiek emocine savo savijauta.

Nukreipimo/atvykimo laiką būtina suderinti telefonu: 8670 81212; 8660 29560 arba el. paštu: nijole.valanciene@vrm.lt, ligonine@vrm.lt. Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyriaus adresas  –  Žygimantų g. 8, Vilnius.

Teikiamos paslaugos

Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos informacija

Atgal Sveikinimas su Šv. Velykom