Lietuvos policijos
veteranų asociacija

Turite klausimų? +370 5 271 7902
El. paštas lpva@policija.lt

Panevėžyje pašventintas šv. Kristoforo koplytstulpis

Šiandien, 2022 m. lapkričio 3 d. Panevėžyje, policijos veteranų kuriamame parke „Po Angelo sparnu“, pastatytas ir pašventintas pirmasis šv. Kristoforo koplytstulpis, skirtas Lietuvos kelių policijos 90-mečiui.

Šv. Kristoforo koplytstulpį iš ąžuolo išdrožė profesionalus skulptorius panevėžietis Kęstutis Krasauskas. Skulptūros aukštis − 492 cm. Pagal skulptoriaus projektą kalvis Saulius Kronis iš Panevėžio rajono, Velžio kaimo, nukalė koplytstulpį puošiančią Saulutę. Skulptūrai tinkamą ąžuolą parinko Valstybinių miškų urėdija. Cementinį pamatą išliejo UAB „Panevėžio statybos trestas“. Antroje skulptūros pusėje pritvirtinta nerūdijančio plieno lentelė su malda: „Gerasis Dieve, šventojo Kristoforo užtarimu suteik man išminties, dėmesingumo ir savitvardos vairuoti tvarkingai ir saugiai. Pagelbėk gerbti ir nuoširdžiai rūpintis kitais eismo dalyviais ir apsaugok nuo nelaimių, kad sėkmingai pasiekčiau kelionės tikslus.“ Šv. Kristoforo koplytstulpį pašventino ir visus susirinkusiuosius palaimino Panevėžio apskrities policijos kapelionas kun. Gediminas Jankūnas.

Ąžuoliukų parką puoš koplytstulpiai

Ąžuolinis šv. Kristoforas − įgyvendinta nauja policijos bendruomenės idėja. Policijos veteranai parką Panevėžyje pradėjo kurti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti. 2018 metais apie 60 ha plote buvo pasodinta 100 ąžuoliukų. Vėliau, šią idėją aptariant su Policijos departamento prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos vadovais, gimė mintis parke pastatyti koplytstulpius ir taip jį padaryti patrauklų visuomenei. Lietuvos kelių policijos tarnybai, šiemet švenčiančiai 90-metį, pirmajai suteikta garbė pastatyti jos veiklos sukaktį įamžinantį koplytstulpį. Vėliau statomi koplytstulpiai bus skirti svarbioms policijos įstaigų sukaktims ar kitoms progoms pažymėti. Tai bus visuomenės lankoma vieta. Kelių policijos tarnybos 90-mečio progai įamžinti šv. Kristoforas pasirinktas neatsitiktinai.

Šv. Kristoforas − keliautojų globėjas

Dar nuo pavasario ieškant sprendimo, kaip geriausiai įprasminti kelių policijos misiją, pasirinktas šv. Kristoforas, kuris yra visų keliautojų globėjas. Profesionalus skulptorius panevėžietis Kęstutis Krasauskas meistriškai įkūnijo šventąjį, pasiremiantį kryžiumi ir ant rankų nešantį vaikelį Kristų.

Legenda byloja, kad šventasis Kristoforas buvo labai aukštas, gyveno prie upės ir per ją ant pečių nešdavo keleivius. Vienąsyk mažas berniukas paprašė perkelti į kitą krantą. Benešant vaiką, jis pasidarė toks sunkus, kad Kristoforas išsigando, jog abu paskęs. Tuomet berniukas pasisakė esąs Jėzus Kristus ir savo rankose nešąs viso pasaulio sunkumus. Kristoforas – išvertus iš graikų kalbos ir reiškia Kristų nešantis. Šv. Kristoforas po Nepriklausomybės atkūrimo buvo vėl paskelbtas ir mūsų šalies sostinės Vilniaus globėju.

Linkėjo vienybės

„Šis koplytstulpis – tai dar vienas sėkmingas idėjos įgyvendinimas ir kūrybiškas daugelio institucijų bendradarbiavimo ir bendrystės pavyzdys, kurių yra daug visoje Lietuvoje. Tegul šis parkas būna lankomas, o jame atsispindi mūsų tikslai, siekiai ir vertybės,“ – dėkojo Lietuvos kelių policijos tarnybos viršininkas Vytautas Grašys. Tarnybos vadovas linkėjo visiems būti vieningiems kartu rūpinantis keliaujančiais viso krašto žmonėmis ir jų saugumu.

Policijos veteranų vardu kalbėjo komisaras Vaidutis Morkūnas, pirmasis Nepriklausomos Lietuvos Panevėžio kelių policijos vadovas, ir policijos veteranas Ignas Raila.

Iškilmingoje šv. Kristoforo koplytstulpio pristatymo visuomenei ceremonijoje dalyvavo Lietuvos kelių policijos tarnybos viršininkas vyriausiasis komisaras Vytautas Grašys, Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato vadovas komisaras Rimantas Bobinas, apskričių vyriausiųjų policijos komisariatų Kelių policijos skyrių vadovai, policijos veteranai, kiti svečiai.

Svarbiausias kelių policijos pareigūnų tikslas – pasiekti, kad keistųsi mūsų visų įpročiai kelyje, kad augtų visuomenės suvokimas apie eismo kultūrą, kad savitarpio pagarba ir pagalba kiekvienam eismo dalyviui būtų bendros kultūros dalis ir asmenybės brandos ženklas.

Policijos departamento prie VRM informacija

Atgal <strong>LPVA vykdo „Alternatyvių investicijų detektorius“ projektą, skirtą imigrantų integracijai</strong>