Lietuvos policijos
veteranų asociacija

Turite klausimų? +370 5 271 7902
El. paštas lpva@policija.lt

Paminetos 31 – osios Medininkų žudinių metinės

Tragedijos metinių minėjimui skirti renginiai prasidėjo Šv. Mišiomis Vilniaus Arkikatedroje bazilikoje. Vėliau žuvusių pareigūnų atminimui skirti renginiai vyko prie Medininkų memorialo ir Vilniaus Antakalnio kapinėse.

Kritusieji už Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę Medininkuose bei Antakalnio kapinėse vykusių ceremonijų metu buvo pagerbti tylos minute, oficialių šalies asmenų vardu buvo padėtos gėlės prie Medininkų memorialo ir Medininkų žudynių aukų kapų.

„Minėdami šią visiems mums svarbią datą – 31-ąsias Medininkų žudynių metines – iš naujo prisimename tuos skaudžius įvykius, kurie amžiams išliks mūsų tautos atmintyje. Medininkų tragedija, kaip ir kitos kovos už Nepriklausomą Lietuvą, negali būti pamiršta. Tai – amžiams išliksiantis mūsų kovos už laisvę simbolis“, – sako vidaus reikalų viceministras Vitalij Dmitrijev.

Medininkų žudynių minėjimo renginiuose dalyvauja žuvusiųjų giminės ir artimieji, Lietuvos Respublikos Prezidento institucijos, Lietuvos Respublikos Seimo, Vyriausybės, Vidaus reikalų ministerijos, Finansų ministerijos atstovai, Policijos departamento, Valstybės sienos apsaugos tarnybos ir Muitinės departamento vadovybė, pareigūnai, visuomenės atstovai. 

1991 m. liepos 31-osios naktį Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje Medininkų kontrolės poste per omonininkų išpuolį buvo nužudyti septyni Lietuvos pareigūnai: policininkai Mindaugas Balavakas, Algimantas Juozakas, Juozas Janonis, Algirdas Kazlauskas ir muitinės inspektoriai Antanas Musteikis, Stanislovas Orlavičius Ričardas Rabavičius. Sunkiai sužeisto muitinės pareigūno Tomo Šerno gyvybę medikams pavyko išgelbėti.

Kaip ir kasmet šiai skaudžiai sukakčiai paminėti vyko tradicinis estafetinis bėgimas Medininkai – Vilnius, kuriame dėl Muitinės departamento prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos ir Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos pereinamosios taurės ir prizų varžėsi bėgikai.

Estafetinio bėgimo startas – prie Medininkų memorialo, finišas – prie Antakalnio kapinių Vilniuje. 35 kilometrų bėgimo trasa – tai simbolis, kuriuo sujungiama pareigūnų nužudymo vieta bei kapinės, kuriose palaidoti pareigūnai. Bėgikų atstovai kapinėse, nužudytų pareigūnų palaidojimo vietoje, kaip pagarbos ir atminimo ženklą, išpila saują žemės, kurią atsineša iš Medininkų.

Kaip ir kiekvienais metais renginyje dalyvavo ir Lietuvos policijos veteranų asociacijos atstovai, pirmasis Lietuvos policijos generalinis komisaras Petras Liubertas, buvęs Lietuvos kelių policijos vadovas Ramutis Oleka, vienas pirmųjų Lietuvos policijos veteranų asociacijos vadovų Stasys Bunoka ir Laimutis Didžiokas –  policijos ir sporto veteranas, aktyvus asociacijos narys. Veteranai pagerbė žuvusiuosius tylos minute ir padėdami gėles prie žuvusiųjų memorialo.

Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos ir LPVA valdybos informacija

Atgal Įteikta padėka