Mokslinė konferencija Romo Kalantos metams paminėti

Gegužės 13 d. Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamentas prie Krašto apsaugos ministerijos kartu su Lietuvos nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka ir Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centru organizuoja mokslinę konferenciją „Neginkluotas pasipriešinimas: prielaidos, patirtys, retrospektyva minint Romo Kalantos pasiaukojimo jubiliejinius metus (1972–2022)“. Renginys skirtas tiek akademinei bendruomenei, tiek ir plačiajai visuomenei.

Konferencijoje bus aptariami įvairūs neginkluoto pasipriešinimo, pilietinio atsparumo ir pasiryžimo ginti gimtąją šalį aspektai. Profesionalūs istorikai ir archyvų specialistai įvairiais rakursais nagrinės Romo Kalantos pasiaukojimą ir tuo metu kilusius masinius protestus. Politikos mokslų ir sociologijos ekspertai pateiks analitines pastabas, žvelgdami iš dabarties pozicijų. Apie sovietinės okupacijos metais patirtus išgyvenimus pasakos rezistencijos dalyviai, meno ir kultūros atstovai.

Mokslinė konferencija rengiama siekiant viešinti ir populiarinti patriotiškumo, garbingo atstovavimo Lietuvai ir krašto gynybos idėjas. Vėliau bus įgyvendinamas bendras leidybinis projektas, remiantis konferencijoje skaitytais pranešimais paskelbti moksliniai straipsniai ir medžiaga.

Renginio partneris ir tiesioginės transliacijos organizatorius Lietuvos Respublikos Seimas.

Tiesioginės transliacijos nuoroda: https://youtu.be/tnyAc9F109k

Konferencijos programa, pranešėjai ir temos čia.

Maloniai kviečiame visus besidominčius.

Datagegužės 13 d.
Laikas10 val.
VietaM. Mažvydo bibliotekos konferencijų salė, V a.
Trukmė5 val.
Dalyvavimasįėjimas laisvas; tiesioginė transliacija
OrganizatoriaiMobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamentas prie Krašto apsaugos ministerijos, Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras
PartnerisLietuvos Respublikos Seimas
Daugiau informacijossocialiniame tinkle „Facebook“
Atgal Romo Kalantos metų kino peržiūrų ciklas „Ilgas kelias į laisvę“

Leave Your Comment