Lietuvos policijos
veteranų asociacija

Turite klausimų? +370 5 271 7902
El. paštas lpva@policija.lt

Lietuvos Policijos veteranai švenčia 105-sias Lietuvos nepriklausomybės metines.

Lietuvos Policijos veteranai iš Vilniaus, Utenos, Ukmergės ir Panevėžio 2023 m. vasario 16-ąją, tradiciškai susirinko į iškilmingą Lietuvos nepriklausomybės dienos minėjimą – Baltijos valstybių vėliavų pakėlimo ceremoniją Simono Daukanto aikštėje. Švenčiant Lietuvos atkūrimo 105-ąsias metines, paradą priėmė LR Prezidentas Gitanas Nausėda. Ceremonijos metu  buvo pakeltos Lietuvos, Estijos ir Latvijos valstybių vėliavos. Keliant Valstybines vėliavas buvo sugiedoti Baltijos valstybių himnai. Šventinėje ceremonijoje dalyvavo Jo ekscelencijos Valdas Adamkus, Dalia Grybauskaitė, Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen, Ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė. Renginio metu nuaidėjo trys salvės: Baltijos valstybių vienybei, Lietuvos nepriklausomybei ir Lietuvos žmonėms.

Susirinkusius pasveikino LR Prezidentas Gitanas Nausėda. Savo kalboje susirinkusiems LR Prezidentas sakė: „Vasario 16-oji – ypatinga diena, paženklinta drąsaus laisvės siekio žyme ir auginanti pasididžiavimą savo šalimi. Savalaikis Vasario 16-osios Akto signatarų sprendimas atkurti nepriklausomą valstybę išlieka aktualus ir šiandienos iššūkių, tenkančių Lietuvai, akivaizdoje.“ „Mums visiems jėgų teikia žinojimas, kad valstybė, kuri buvo sunaikinta ir kurią siekta ištrinti ne tik iš žemėlapių, bet ir iš žmonių atminties, sugebėjo atgimti ir pakilti iš pasaulinio karo griuvėsių“. Šalies vadovas pabrėžė, kad Lietuvos žmonės ir prabėgus 105 metams tęsia istorinį signatarų žygį, kurdami modernią demokratinę respubliką, kuri turi būti atvira ir vienodai teisinga visiems. „Vasario 16-osios žygis, prasidėjęs prieš 105 metus, tęsiasi ir šiandien. Kovo 11-osios Lietuva tvirtai stovi ant pamatų, kurie buvo sudėti Jono Basanavičiaus ir kitų amžininkų, o vėliau apginti narsių savanorių“, – sakė Prezidentas. Šalies vadovas kalboje pabrėžė būtinybę remti ir palaikyti Rusijos puolamą Ukrainą, taip pat skirti pakankamai dėmesio savo valstybės saugumui ir gynybai. „Didžiausia protėvių dovana mums – teisė ir pareiga kurti tokią Lietuvą, kokios norime mes patys, o ne kažkas už mūsų šalies sienų. Esu tikras, kad šią šventą teisę mes garbingai perduosime savo vaikams ir vaikaičiams“. Susirinkusius Daukanto aikštėje pasveikino virš aikštės praskridę NATO naikintuvai.

Kaip visuomet Lietuvos Policijos veteranai nusifotografavo su svečiais prie prezidentūros ir pasiskirstė į organizuojamus renginius.

LPVA valdybos informacija

Atgal Policijos generalinio komisaro sveikinimas