Lietuvos policijos
veteranų asociacija

Turite klausimų? +370 5 271 7902
El. paštas lpva@policija.lt

Klaipėdos atsargos pareigūnų išvyka į Telšius

Kad neprailgtų rudens vakarai, Lietuvos policijos veteranų asociacijos Klaipėdos filialo nariai, š.m. spalio 19 d. aplankė Žemaitijos sostinę – Telšius. Šis miestas įsikūręs ant septynių kalvų prie Masčio ežero, kitų dar vadinamas lietuviškąja Roma.

Diena prasidėjo nuo pažinties su Žemaitijos ir Telšių miesto istorija, aplankėme Vilniaus kalvą, nuo kurios atsiveria puikūs Telšių miesto ir Masčio ežero vaizdai. Gidė Janina pasidalino žiniomis apie Žemaitijos ir Telšių miesto istoriją, papasakojo, kad žemaičių sostinė garsėja ne tik gamtos grožiu, ji vadinama menų miestu. Telšiuose daug dėmesio skiriama Žemaitijos simboliams, o svarbiausias jų – meška. Kiekvienas žingsnis ir stabtelėjimas mus stebino vis kokiu atradimu, nes mieste, anot gidės šių lepečkojų –  apie pusė šimto.

Vėliau ekskursiją tęsėme su Telšių vyskupijos generalvikaru Viliumi Viktoravičiumi palei „Didžiąją žemaičių sieną”, kurioje nuo 2010 m. pradėti įamžinti svarbiausi su Žemaitija susiję istoriniai įvykiai: pirmasis Žemaitijos paminėjimas istoriniuose šaltiniuose 1219 m., europinės svarbos žemaičių pergalė Durbės mūšyje, Europos likimą sprendęs Konstancos bažnytinis susirinkimas ir „Žemaičių skundas” jame, Europos krikštas, Žemaitijos herbas ir kiti įvykiai.

Generalvikaro V.Viktoravičiaus gebėjimas sudominti ir noras mums kuo daugiau pamatyti nuvedė prie Masčio ežero pakrantės, stabtelėjome prie paminklo Durbės mūšiui, kitas sustojimas buvo Katedros aikštė ant Insulos kalvos. Susipažinome su Telšių Vincento Borisevičiaus kunigų seminarijos istoriniu-architektūriniu ansambliu ir buvusio Bernardinų vienuolyno, Telšių Šv. Antano Paduviečio katedra, pamatėme jos požemiuose esančias vyskupų kriptas bei katedros jubiliejinius vartus, kuriuose meniškai pavaizduota Žemaitijos krikšto istorija.

Ekskursiją baigėme Telšių rajono policijos komisariate, kur mus pasitiko bendruomenės pareigūnė Rasa Gureckienė. Ji parodė komisariato patalpas, kurios puikiai pritaikytos ne tik tarnybai, bet ir sporto erdves, skatinančias policijos bendruomenės fizinį aktyvumą.

Diena pralėkė žaibo greičiu, rudeninis nuotykis Telšiuose atnešė puikią nuotaiką policijos veteranams, o šiltus prisiminimus apie išvyką sugrąžins mielųjų meškučių palikti pėdsakai.

Taip pat norime padėkoti Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkui Alfonsui Motuzui už nuolatinį palaikymą, visokeriopą paramą siekiant išsaugoti veteranų ryšius su policija.

LPVA Klaipėdos filialo informacija

Atgal LPVA Panevėžio filialo Biržų poskyrio veteranų susitikimas