Lietuvos policijos
veteranų asociacija

Turite klausimų? +370 5 271 7902
El. paštas lpva@policija.lt

Ekskursija į Lukiškes

 

Policijos veteranai nenuobodžiauja ir kartu su kolegomis iš Tarptautinės policijos asociacijos Klaipėdos miesto VPK poskyrio aplankė Lukiškių kalėjimą. Pastatas su spygliuotomis vielomis išorėje iš kart nurodė jo paskirtį, tačiau iškilūs pastatai labiau priminė cerkvę, nei įkalinimo įstaigą, ir tik įėjus vidun, slegianti atmosfera ir kameros sugrąžino jausmą, kad patekai į tikrą kalėjimą. Nuo 2019 m. nebeveikiančiame kalėjime organizuojamos ekskursijos, aplankyti šį objektą panorusiems veteranams, tai priminė tarnybos laikus.

Anot, gidės Vaivos 2007 m. kalėjime buvo apie 1000 kalinių, 250 kalėjimo prižiūrėtojų. Daugelis kalinių buvo suimti laikinai ir laukdavo teismo sprendimų ar perkėlimo į kitas sulaikymo įstaigas, tačiau taip pat veikė ir nuolatinis kalėjimas, kuriame buvo kalinama apie 180 kalinių, apie 80 iš jų – iki gyvos galvos. Ekskursijos metu kolega Vilius Čepas, net prisiminė kaip ne kartą vyko į šį kalėjimą, vykdydamas kalinių konvojavimą.

Vaiva labai įdomiai pravedė ekskursiją, papasakojo tikras istorijas iš kalinių gyvenimo, paminėjo, kad šioje įstaigoje keletą dešimtmečių dirbo ir jos tėtis.  Pasivaikščiojimo po autentiškas kalėjimo vietas metu, pabuvojome ilgalaikio ir trumpalaikio pasimatymo kamerose, pasivaikščiojimo kiemeliuose, tikintiesiems įrengtose patalpose. Ekskursija suteikė galimybę iš arti pažinti ne tik istorinius faktus, bet ir pajusti tą ypatingą atmosferą, kuri dar iki šiol tvyro kalėjimo sienose.

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato
Klaipėdos miesto policijos komisariato informacija

Atgal Knygos „Pradangintos NUOVADOS …jos šalia!” pristatymas