Lietuvos policijos
veteranų asociacija

Turite klausimų? +370 5 271 7902
El. paštas lpva@policija.lt

Atidaryta Lietuvos policijos įstatymo 30 metų sukakčiai skirta paroda „TVIRTAI PASIRYŽTA“

Parodą artidarė Lietuvos policijos kapelionas Algirdas Toliatas, sveikinimo kalbą pasakė Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė. Pranešimus taip pat perskaitė Lietuvos policijos generalinis komisaras Renatas Požėla, Lietuvos policijos veteranų asociacijos valdybos pirmininkas Vytautas Navickas, Bendrystės ir socialinių inovacijų centro direktorė Lina Blažytė ir Lietuvos policijos veteranų asociacijos garbės narys Ramutis Oleka.

Vėliau visi susirinkusieji apžiūrėjo ekspoziciją.

Nuo 2021 gegužės 20 d. kviečiame visu veteranus su šeimomis ir draugais aplankyti šią parodą Vilniaus Švč. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčioje (Savičiaus g. 15.).

Legenda byloja, kad 49 metais prieš mūsų erą, Julijus Cezaris, nepaisydamas senato draudimo su savo legionais perėjo Rubikono upę ir sušuko „Alea jacta est“ – „Burtų kauliukas mestas“ (lot.). Ši idioma įgavo reikšmę „Tvirtai pasiryžta“.

Tvirtai pasiryžo ir 1990 metais laisvės siekiančios tautos pusėn stojusios tuometinė vidaus reikalų sistemos pareigūnai, tapę atkurtos Nepriklausomos Lietuvos Respublikos vienu iš valstybingumo garantų.

Jaunos Lietuvos valstybės nepriklausomybę bandė užgniaužti priešiškos jėgos, remiamos sovietinės kariuomenės, kurios įgulų Lietuvos teritorijoje buvo apstu. Pareigūnų ištvermė ir ryžtas padėjo valstybėje išlaikyti rimtį ir užtikrinti viešąją tvarką. Tuometinę miliciją reorganizuojant į policiją, vienas iš pirmųjų žingsnių buvo naujų teisės aktų parengimas, todėl, dar 1990 metų gegužės mėn. Policijos įstatymo projekto rengimui Vidaus reikalų ministerijoje pradėjo darbą tam tikslui suburta darbo grupė ir jau 1990 metų gruodžio 11 dieną Policijos įstatymas buvo priimtas.  Šią datą galima vadinti Lietuvos policijos atgimimo diena, būtent šio įstatymo ir daugelio žmonių pastangų dėka, šiandien turime modernią ir gyventojų pasitikėjimą užsitarnavusią policiją.

Atgal LPVA Vilniaus filialo informacija