Lietuvos policijos
veteranų asociacija

Turite klausimų? +370 5 271 7902
El. paštas lpva@policija.lt

2021 rugsėjo 17-18 respublikinis policijos veteranų asociacijos sąskrydis.

Prieš vienuolika metų įsikūrusi organizacija vienijanti atsargos pareigūnus. Viso Lietuvoje yra įregistruoti 24 filialai. Kas antri metai rengiami sąskrydžiai. Puikus laikas su kolegomis, šeimos nariais, svečiais. Susirenkame tam, kad galėtume taip kaip ir ankščiau, kuomet dar tarnavom, pabūti kartu. Buvimas artina, bendrystė stiprėja.

Policijos veteranų asociacijos valdybą posėdžio metu priėmė sprendimą, daugumai pritariant, kad sąskrydžio vieta geriausia prie jūros.

2018 metais ir šiemet sąskrydis vyko Klaipėdos rajone Karklės kaime „Žilvičio“ stovykloje. Stovykla puikioje vietoje, ant jūros kranto.

Sąskrydį atidarė LPVA valdybos narys Vytautas Jonika. Kalbėjo, sveikino dalyvius : Klaipėdos apskrities vyriausiasis policijos komisariato viršininkas Alfonsas Motuzas, klebonas Egidijus Arnašius, Klaipėdos rajono PK vadovas  Ramūnas Stasiulis.

Suprantama, nes toks yra bendras sutarimas, kad sąskrydį organizuoja pirmąją vietą iškovojusi filialo komanda. Viską koordinuoja LPVA valdyba. 2018 nugalėtojai Mažeikių filialo komanda, bet…Mažeikiuose nėra Baltijos jūros 😊 .

Visa širdimi, su dėkingumu klaipėdiečiams už tai, kad jie savo teritorijoje priėmė mus atsargos pareigūnus, ruošėsi organizuodami puikiam pasibuvimui. Darbas didelis, atsakingas. Laiko atiduota daug. Klaipėdos filialo pirmininkas Andrius Leliuga, Rasa Bekėžienė padarė mums puikią šventę. Ne tik organizavo, bet ir pravedė renginį.

Mažeikiečių 20 narių, pareiškė norą dalyvauti renginyje. Kaip visada norėdami gražiai atrodyti, buvo papuoštas stalas Onutės, Romos, Aldonos, Onutės kvietkomis, įmantriais krepšiais  ir uzbonais. Artūro Žemaičių , Albino ir Onutės Mažeikių  vėliavomis. Komanda buvom nusprendę, kad šį kartą pasitenkinsim nors kuria prizine vieta.

Bet, mums laimės paukštė vėl nutūpė tiesiai į delnus. Jeigu atvirai, buvom nustebę. Nesakysiu, buvo malonu, buvo labai malonu. Kitą vertus, ar galėjom būti  kitaip. Kiek kunigas Egidijus Arnašius, tiek Klaipėdos AVPK vadas Alfonsas Motuzas –  mažeikiečiai. Tai mus beliko antrą kartą iš eilės tapti sąskrydžio nugalėtojais. Nugalėtojų taurė mūsų kolektyvo komandos rankose.

Visi dalyvavę filialų komandų nariai buvo puikios nuotaikos,  dalyvavom visi visose rungtyse. „petankės“ rungtis I- ji vieta, šaudymo varžybose  Pr. Špokauskas  3 -ji vieta.  Stengėmės būti aktyvūs ne tik sportinėse rungtyse, bet ir meno rengiamoje programoje. Arvydas Mazilinas su žmona šoko čigonės šokį. Arvydas  yra TV projekto „Dvi minutės šlovės“ dalyvis

Kęstutis Krencius  grojo ir dainavo savo kūrybos  filialo himną, žemaitišką dainą. Jis yra išleidęs ne vieną eilėraščių knygą, įrašyti dainų diskai.

Palangos filialo pirmininkas Ramutis Stankevičius su Vida mokė mus šokio. Jiedu abu dalyvauja Palangos „Bočių“ kolektyve.

Klaipėdos AVPK vadas Alfonsas Motuzas ir jo kolegos taip pat puikiai dainavo grodami gitaromis. Dalyviai prašė kartoti ir kartoti grojamas ir jų dainuojamas dainas.

Renginio metu  vakaro programoje dainavo taip pat Klaipėdos AVPK  pareigūnas, dainininkas Nerijus Stankus. Jis yra muzikinio TV projekto Lietuvos balsas 6-jo sezono dalyvis.

Penktadienio vakaras neprailgo , mūsų filialo narys Rimantas Špokauskas pakeitęs Nerijų ,toliau vedė vakarą. Puikus didžėjus, gera muzika, šokom iki ryto.

Ryte klaipėdiečių pati skaniausia kareiviška košė ir arbata.

Uždarymo metu organizatoriai, vedantieji negailėjo gražių žodžių, puikių dovanų. Pasidžiaugėme vieni kitais. Ačiū Zitutei Gaižauskienei už eiles ir mielą žodį. Rokiškio filialo pirmininkui Stasiui Meiliūnui už skaniausią medutį , kurio dovanų gavom ko gero visi.

Iš Vytauto Jonikos rankų mažeikięčių filalo komandai pirmininkei Danutei Mockienei  I-ji vieta ir diplomai. Malonu, bet kartu vėl įpareigojimas.

Kartojasi 2018 metų scenarijus : II-oji vieta Kauno komandai vadovaujamai  Jūratės Kavaliauskienės, III-oji vieta marijampoliečiams. Kaip ten sako filialo pirmininkė Ramutė Kartavičienė „ moterų vadovaujamų filialų nuopelnas“.

Prisiminimams iš 2021 LPVA  sąskrydžio Karklėje  liko Artūro Giržado nuotraukos . Lauksime Kauno LPVA filialo nario Vytauto Jurkevičiaus filmo.

Nuoširdus ačiū Mažeikių policijos komisariato viršininkui Afonsui Meškiui už bendrystę ir pagalbą.

 

LPVA Mažeikių filialo valdybos pirmininkė Danutė Mockienė

Atgal Istorinė atmintis atgyja policijos veteranų paskaitose