į pradžią   |   turinys   |   susisiekite  
Naujienos
Prisiminus akcijos DAROM - 2018 akimirkas

2018 m. balandžio 21 d. visoje šalyje jau vienuoliktą kartą vyko tradicinė švarinimo akcija DAROM 2018, vienijanti daugiau nei 100 pasaulio valstybių.

Lietuvos policijos veteranų asociacijos Vilniaus filialo nariai inicijavo LPVA dalyvavimą visoje šalyje. Kaip mat atsišaukė LPVA Kauno ir Panevėžio filialai ir Biržų skyrius.

LPVA Vilniaus filialo nariai kartu su TPA atvykusiai atstovais tvarkė Policijos departamentui priklausančio Kalnų parko sporto stadiono ir šaudyklos apylinkes. Kaip pridera statutiniams pareigūnams talka prasidėjo nuo instruktažo. „Jaunimas“, kuriam vadovavo buvęs ilgametis Policijos departamento prie VRM Kelių policijos valdybos vyriausiasis komisaras Ramutis Oleka, buvo paskirtas sutvarkyti aplinką, nugrėbti šlaitus ir surinkti šiukšles. Darbo nuotaikai pakelti Ramutis Oleka visus dalyvius pavaišino obuoliais iš savo sodo.

„Vyresnieji“, - bet dar galingi vyrai, su Policijos departamento Stadiono priežiūros poskyrio vedėju Arvydu Ilgevičiumi priešakyje vyko smulkinti per keletą metų susikaupusių nukapotų šakų. Nors stadione vyko filmavimas, darbui su šakų smulkintuvu, kuris kaukė kaip naikintuvas, tai netrukdė, o ir oras buvo palankus- švietė saulė ir pūtė kiek stiprokas vėjas.

Nuvertus darbų kalnus LPVA Vilniaus filialo nariai prie puodelio karštos arbatos ir skanių sumuštinių aptarė rezultatus ir tolimesnę veiklos perspektyvą.

Kauno filialo atsargos pareigūnai kartu su mokiniais ir savivaldybes darbuotojais tvarkė Kauno miesto Ramybės parką centre. Visi buvo puikios nuotaikos. Visuomet jauni atsargos pareigūnai Zenonas su Kazimiera, kuriems jau yra virš 70 metų, - dirbo nenusileisdami jaunimui.

LPVA Panevėžio filialo narys Virginijus Klanauskas kartu su biržiečiu Rimantu Gelažninku organizavo veteranų išvyką į Biržų rajono Germaniškio miestelį ir kartu su miestelio bendruomene dalyvavo akcijoje „Darom 2018“. Germaniškio miestelis pasirinktas neatsitiktinai – šiame pasienio su Latvija miestelyje ir prieš 100 metų tarnavo Lietuvos policijos pareigūnai.

Germaniškio miestelio bendruomenės nariai ir policijos veteranai tvarkė Nemunėlio upės pakrantę, grėbė lapus, išgenėjo seną sodą, kuriame vyksta bendruomenės renginiai, rinko šiukšles. Iš peties dirbo biržiečiai policijos veteranai Rimantas Gelažninkas, Vilis Tamulėnas, Virgilijus Kregždė, Vytautas Jukonis,  Vytautas Brazdžius, Dainius Švilponis, Algis Gužauskas, Ričardas Varabauskas. Įrankiais ir technika pasirūpino Vilma ir Virginijus Klanauskai. Germaniškiai po darbų visus talkininkus vaišino kopūstiene. Prie bendro stalo mezgėsi pokalbiai. Akcijos dalyvius aplankė Biržų meras Valdemaras Valkiūnas. Jis padėkojo policijos veteranams už aktyvumą, už bendradarbiavimą su rajono bendruomenėmis, įteikė Biržų rajono vėliavą ir suvenyrus. Veteranai merui įteikė kepurę, ženkliuką ir kalendorių. V. Klanauskas pasveikino LPVA gretas papildžiusius Vytautą Brazdžių ir Dainių Švilponį, įteikė jiems pažymėjimus, ženkliukus, kepures.

Germaniškio bendruomenės muziejaus įkūrėja Zita Bėliakienė talkininkus pakvietė į muziejų, kuriame surinkta medžiaga atspindi visus germaniškių bendruomenės gyvenimo laikotarpius. Malonu, kad muziejuje skirtas dėmesys ir pareigūnams, prieškario laikotarpiu vadintiems „parubežiniais“. V. Klanauskas muziejui padovanojo 1938 m. nuotrauką, kurioje įamžinti germaniškiai kartu su „parubežiniais“ pareigūnais.

Šiandieninis veteranų ir Germaniškio bendruomenės dalyvavimas akcijoje „Darom 2018“ tarsi pratęsė pirmųjų Lietuvos valstybės dešimtmečių tradiciją – bendrauti, kartu gražinti ir švarinti savo kraštą.

 

LPVA Vilniaus filialo vadovas Vytautas Jonikas labai dėkoja visiems kolegoms aktyviai dalyvavusiems talkoje ir parodžiusiems ką gali VETERANAI.