į pradžią   |   turinys   |   susisiekite  
Naujienos
Policijos veteranai vasarą pratęsė Anykščių krašte

Rugsėjo 7 d. Lietuvos policijos veteranų asociacijos (LPVA) nariai lankėsi Anykščių rajone. Į šią nedidelę, bet puikią išvyką pakvietė LPVA valdyba.

Anykščių savivaldybėje veteranus priėmė meras Kęstutis Tubis – ilgametis kolega ir buvęs LPVA valdybos pirmininkas. Meras pristatė Anykščių krašto kultūros įdomybes, papasakojo, kokios galimybės sportuoti ir aktyviai ilsėtis laukia Anykščių svečių, pasidžiaugė pritrauktomis investicijomis, pasidalino problemomis ir planais.

Anykščių rajono policijoje susipažinome su jos veikla, pokyčiais, pabendravome su darbuotojais, papasakojome apie LPVA veiklą ir kvietėme jungtis bei kurti asociacijos filialą.

1978 m. agronomo prof. Petro Vosinausko iniciatyva Niūronių kaime įkurtame Arklio muziejuje apžiūrėjome Jurgio Kazlausko drožinių ekspoziciją, pasakojančią apie duonos auginimą, lino kelią, žirgelį valstiečio palydovą. Itin iškalbingai pavaizduoti darbo įrankiai.

Įdomūs ir Jono Tvardausko drožiniai, aukštaitiška sodyba, atspindinti mūsų senolių gyvenimą.

Šimtametės Anykščių geležinkelio stoties komplekse įsikūrusiame Siauruko muziejuje susipažinome su garvežiu „Škoda“, drezinomis, kitais siaurojo geležinkelio riedmenimis, įvairiausiomis ryšio bei signalizavimo priemonėmis. Apžiūrėjome laukiamąją salę, tarpukario Lietuvos geležinkelio stoties viršininko kabinetą.

Žinoma, pasivažinėjome traukinuku.

Rogučių trasoje nepraleidome galimybės išmėginti linksmuosius kalniukus.

Anykščių medžių lajų takas, pirmasis toks Rytų Europoje, tęsiasi 300 m ir tolygiai kyla iki 21 m. Iš 34 m aukščio apžvalgos bokšto grožėjomės Šventosios vingiais ir Anykščių Švento Mato bažnyčios (aukščiausios Lietuvoje) bokštais.

Kelionė buvo tikrai įspūdinga, tad LPVA valdyba įsitikinusi, kad prasminga rengti daugiau tokių pažintinių išvykų po Lietuvą.

Anykščių merui Kęstučiui Tubiui nuoširdžiai dėkojame už šiltą priėmimą.

 

LPVA valdybos informacija