į pradžią   |   turinys   |   susisiekite  
Naujienos
Policijos 100-mečiui – veteranų ąžuoliukai Atgimimo ąžuolyne

Lietuvos policijos veteranai policijos 100-metį įprasmino pasodindami ąžuoliukų Atgimimo ąžuolyne Ožkabaliuose (Vilkaviškio r.), daktaro Jono Basanavičiaus, garsaus mūsų tautinio atgimimo veikėjo, Vasario 16-osios Nepriklausomybės akto signataro, gimtinėje.

Lietuvos policijos veteranų asociacijos (LPVA) nariai čia susirinko spalio 2-ąją, minėdami Angelų sargų dieną ir policijos 100-metį.

Atvyko LPVA valdybos pirmininkas Vytautas Navickas, jo pavaduotojas Stasys Bunokas, LPVA Laisvės gynimo atminimo komiteto pirmininkas pirmasis atkurtos Lietuvos policijos generalinis komisaras Petras Liubertas ir šio komiteto narys Ramutis Oleka, LPVA nariai iš Vilniaus, Marijampolės, Vilkaviškio ir Lazdijų filialų.

 

V. Navickas, P. Liubertas ir R. Oleka pasveikino susirinkusius veteranus išskirtinės šventės proga, pasidalino prisiminimais apie sudėtingą ir labai svarbų mūsų valstybei laikotarpį, kai buvo iš naujo kuriama nepriklausoma mūsų valstybė bei jos institucijos, tarp jų ir policija. Buvo prisiminti ir kolegos bendražygiai, atlikę garbingą pareigą Tėvynei, tačiau šios įsimintinos dienos nesulaukę.

 

Pasodinus ąžuoliukus, Jono Basanavičiaus memorialinės sodybos darbuotojai pavaišino veteranus pačių gaminama tradicine gilių kava, papasakojo apie muziejaus atsiradimą ir nepaprastą Jono Basanavičiaus asmenybę, pakvietė dalyvauti muziejaus kultūriniuose renginiuose.

Tautinio atgimimo ąžuolyno idėja gimė praėjusio amžiaus devintojo dešimtmečio pabaigoje, didžiausio Lietuvos žmonių pilietinio pakilimo metais.

Ąžuolyną gimtojoje J. Basanavičiaus sodyboje sodino žmonės iš visos Lietuvos, taip pat iš Latvijos, Gudijos bei Karaliaučiaus (Rusija) srities lietuviai.

Garbingiausioje vietoje ant aukurų kalno pasodinti ąžuoliukai didiesiems mūsų tautos vyrams J. Basanavičiui, S. Daukantui, A. Smetonai, D. Poškai, Vydūnui ir kitiems. Po tragiškų 1991-ųjų sausio įvykių žuvusiems atminti pasodinta 13 vardinių ąžuoliukų ir viena liepaitė.

 

LPVA valdybos informacija