į pradžią   |   turinys   |   susisiekite  
Naujienos
Lietuvos Policijos veteranai švenčia 2020 m. vasario 16-ąją

Lietuvos Policijos veteranai iš Vilniaus, Utenos, Ukmergės ir Panevėžio 2020 m. vasario 16-ąją, tradiciškai susirinko į iškilmingą Baltijos valstybių vėliavų pakėlimo ceremoniją Simono Daukanto aikštėje. Švenčiant Lietuvos atkūrimo 102-ąsias metines, paradą priėmė LR Prezidentas Gitanas Nausėda. Ceremoinijos metu  buvo pakeltos Lietuvos, Ėstijos ir Latvijos valstybių vėliavos. Keliant Valstybines vėliavas buvo sugiedoti Baltijos valstybių himnai.

Šventinėje ceremonijoje dalyvavo Jo ekscelencijos Valdas Adamkus ir  Dalia Grybauskaitė, Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis, pirmasis atkurtos nepriklausomos Lietuvos valstybės vadovas, Aukščiausiosios Tarybos - Atkuriamojo Seimo pirmininkas Vytautas Landsbergis. Renginio metu nuaidėjo trys salvės: Baltijos valstybių vienybei, Lietuvos nepriklausomybei.

Susirinkusius pasveikino LR Prezidentas Gitanas Nausėda. Pagrindinė sveikinimo tema buvo švietimas ir švietėjiška veikla. Prezidentas Gitanas Nausėda savo kalboje susirinkusiems priminė kunigo Juozo Tumo-Vaižganto žodžius apie švietimą: „Liūtys žemės neatgaivina. Žemę gaivina nuolatinis smulkus lietus, kurio kas lašas – tai į žemę.“

Prezidentas pažymėjo, kad prireikė daugybės tokių lašų, kad lietuvių tauta atgimtų. Lyg busdami iš ilgo ir slogaus sapno, Lietuvos sūnūs ir dukterys gręžėsi į protėvių kultūrą, atrado savyje lietuvybę ir subrandino laisvės viziją. Tam, kad nepriklausomybė neliktų tolima svajone, jiems prireikė nemažai drąsos, bet taip pat žinių ir išminties. Lietuvos valstybės kūrėjus subūrė ne vien Tėvynės meilė, bet ir tikėjimas spausdinto žodžio bei mokslo galia. Ištisa karta, atėjusi iš kaimų ir dvarų Lietuvos, įrodė, kad viskas įmanoma tiems, kurie trokšta šviestis patys ir šviesti kitus.

Baigdamas sveikinimo kalbą Prezidentas Gitanas Nausėda sakė: „Siekdami šviesesnės valstybės ateities, nebegalime švaistyti talentų. Privalome užtikrinti, kad švietimas būtų socialiai teisingas ir prieinamas visiems Lietuvos vaikams, nesvarbu, kur jie gyventų. Visose srityse, nuo ikimokyklinio ugdymo iki aukštojo mokslo, turime orientuotis į didžiausią įmanomą pažangą, nes tik taip užauginsime naują laisvų ir nepriklausomų valstybės kūrėjų kartą.

Nes valstybė kuriama ne vienai trumpai akimirkai, o daugeliui amžių.

Nes valstybės kūrimas niekada nesiliauja.

Nes valstybę kuria išsilavinę, aktyvūs ir veiklūs piliečiai karštomis širdimis – prisiminkime tai!“.

Po sveikinimo kalbos visus susirinkusius į Daukanto aikštę pasveikino virš aikštės praskridę NATO naikintuvai.

Kaip visuomet Lietuvos Policijos veteranai nusifotografavo su svečiais prie prezidentūros ir pasiskirstė į organizuojamus renginius.

Lietuvos Policijos veteranų asociacijos Valdybos pirmininkas Vytautas Navickas ir Vilniaus filialo pirmininko pavaduotojas Ramutis Oleką su grupe veteranų nuvyko į į Švč. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčioje vykstančią šventinę Agapę. Kaip kiekvienais metais kartu su Ramintojos bendruomene įteikė Ramintojos Angelus aktyviausiai prisidėjusiems prie Ramintojos – kūrimo, bendruomenės auginimo ir stiprinimo.

Lietuvos Policijos veteranai iš Vilniaus, Utenos, Ukmergės ir Panevėžio susirinko būstinėje, kur prisiminė ilgą Lietuvos istorinį kelią iki nepriklausomybės iškovojimo.

 

LPVA valdybos informacija