į pradžią   |   turinys   |   susisiekite  
Naujienos
Lietuvos kriminalinės policijos biuro mokymo centre lankėsi buvę policijos vadovai

2014-05-29

 

Susipažinti su naujai įsteigtu Lietuvos kriminalinės policijos biuro (toliau - LKPB) mokymo centru Kaune atvyko Lietuvos policijos veteranų asociacijos valdybos narys Stanislovas Liutkevičius, Lietuvos kriminalinės policijos veteranų asociacijos pirmininkas Jurijus Milevskis, valdybos nariai Nerijus Šiaulys ir Olegas Rimanas. 

Su svečiais susitiko LKPB viršininkas Rolandas Kiškis ir pavaduotojai Edvardas Šileris bei Andžejus Roginskis.

Vizito metu svečiams pristatytas LKPB mokymo centras - jame šalies kriminalinės policijos pareigūnai kelia kvalifikaciją. Lietuvos policijos veteranai buvo supažindinti su 2014 m. vasario 3 d. startavusiais moderniais kriminalinės žvalgybos mokymais, kuriuos organizuoja ir vykdo LKPB. Veteranai teigiamai įvertino naujas policijos iniciatyvas ir pažymėjo jų svarbą.

Pasak ilgamečio kriminalinės policijos pareigūno ir buvusio LKPB viršininko pavaduotojo Jurijaus Milevskio, „Lietuvos kriminalinės policijos biuro pareigūnai atlieka didžiulį revoliucinį darbą. LKPB pareigūnai verti didelės pagarbos, kadangi, matydami didžiulę spragą pareigūnų, vykdančių kriminalinę žvalgybą, kvalifikacijos kėlimo srityje, patys, nepaisydami didžiulių darbo krūvių, ėmėsi šito milžiniško darbo“.

Buvęs Lietuvos Respublikos vidaus reikalų viceministras ir buvęs policijos generalinio komisaro pavaduotojas Stanislovas Liutkevičius pabrėžė, kad mokymo centras ir LKPB pareigūnų įdirbis jam paliko tik pačius geriausius įspūdžius. S. Liutkevičius pasakojo, kad dar 2003 metais, rengiant naująjį Lietuvos Respublikos baudžiamąjį kodeksą, buvo organizuota komandiruotė į Vokietijos Federacinę Respubliką, kur jam teko susipažinti su panašiu modeliu, kuris šiuo metu yra kuriamas ir Lietuvoje. „Pagaliau įvyko labai sveikintinas lūžis ir Lietuvos kriminalinėje policijoje kriminalinės žvalgybos srityje“, - sakė S. Liutkevičius. Susitikimo pabaigoje S. Liutkevičius palinkėjo visai komandai sėkmės ir pasiteiravo dėl galimybės po metų pažiūrėti, kaip veikia naujasis modelis.

Nerijus Šiaulys, buvęs Trakų rajono policijos komisariato vadovas ir ilgametis kriminalinės policijos pareigūnas, taip pat negailėjo pagyrimo žodžių entuziastingai komandai, nebijančiai iššūkių ir besiaukojančiai vardan užsibrėžtų tikslų. Po šio susitikimo, atsižvelgiant į galimybes, planuojama Lietuvos policijos veteranų asociacijos tinklapyje paskelbti detalią informaciją apie vykstančius pokyčius Lietuvos kriminalinėje policijoje.

Apsilankymo mokymo centre metu taip pat buvo pristatyti Lietuvos kriminalinės policijos biuro, kaip centrinės kriminalinės policijos įstaigos, pokyčiai bei vystymasis, operatyviai reaguojant į aplinkos pasikeitimus ir rizikos veiksnius, bei šiemet planuojama Lietuvos kriminalinės policijos padalinių pertvarka.

LKPB viršininko pavaduotojas A. Roginskis pasidžiaugė policijos veteranų siūlymais ir iniciatyvomis aktyviai dalyvauti šalies kriminalinės policijos ugdymo ir kvalifikacijos tobulinimo procese.

Apibendrindamas įvykusius ir pristatytus planuojamus kriminalinės policijos pokyčius, LKPB viršininkas R. Kiškis pabrėžė, kad optimizuojant kriminalinės policijos veiklą, veteranų patirtis yra neįkainuojama, kuria būtina pasinaudoti.  Susitikimo metu sutarta ir toliau glaudžiai bendradarbiauti su Lietuvos policijos veteranais, kad bendromis pastangomis būtų tobulinama ir efektyvinama kriminalinės policijos veikla, siekiant teikti visuomenei kokybišką paslaugą nusikaltimų užkardymo ir tyrimo bei visuomenės saugumo užtikrinimo srityse.

 

Policijos departamento prie VRM informacija