į pradžią   |   turinys   |   susisiekite  
Naujienos
Aptarti išleidžiamų į pensiją pareigūnų reintegracijos į darbo rinką klausimai

2015-01-29

 

Sausio 29 d. vidaus reikalų viceministras Artūras Norkevičius su Lietuvos darbo biržos direktoriaus pavaduotoju Alvydu Puodžiuku aptarė išleidžiamų į pensiją pareigūnų ir karių reintegracijos į darbo rinką klausimus.

„Labai svarbu padėti į pensiją išleidžiamiems ir buvusiems pareigūnams rasti jų turimą kvalifikaciją atitinkantį darbą arba įgyti naują paklausią profesiją ir įsitvirtinti naujoje darbo aplinkoje. Šiuo metu pareigūnas, ištarnavęs 20 ar daugiau metų ir sulaukęs vos 42–45 metų, būdamas darbingo ir produktyvaus amžiaus, išeina į pensiją. Sprendžiant šią problemą labai svarbu bendradarbiauti su darbo birža“, – pabrėžia viceministras A. Norkevičius.

Lietuvos darbo biržoje vykusiame susitikime buvo aptarta pareigūnams, išleidžiamiems į pensiją, darbo biržos teikiamų paslaugų kokybė bei darbo biržos galimybės prisidėti palengvinant vidaus tarnybos sistemos pareigūnų reintegraciją į darbo rinką pasibaigus jų statutinei tarnybai. Taip pat aptartos galimybės buvusiems pareigūnams dalyvauti darbo biržai įgyvendinant aktyvios darbo rinkos politikos priemones.

Susitikimo metu sutarta, kad visoje šalies teritorijoje bus organizuojamos ir vykdomos darbo biržos atstovų pirminės konsultacijos į pensiją išleidžiamiems vidaus tarnybos sistemos pareigūnams, teikiama informacija apie situaciją darbo rinkoje, patarimai ieškantiems darbo.

Viceministro A. Norkevičiaus nuomone, bendradarbiavimas su Lietuvos darbo birža padės užtikrinti sklandesnį Pareigūnų ir karių, išleidžiamų į pensiją, socialinio prisitaikymo, medicininės reabilitacijos bei profesinio orientavimo į kitas veiklos sritis sistemos veikimą.

Susitikime Lietuvos darbo biržoje taip pat dalyvavo Vidaus reikalų ministerijos Viešojo saugumo politikos departamento Vidaus tarnybos valdymo skyriaus ir Lietuvos darbo biržos Darbo išteklių ir Užimtumo skyrių bei Darbo rinkos poskyrio atstovai.

 

 

VRM informacija