į pradžią   |   turinys   |   susisiekite  
Naujienos
Susitikimas su kandidatu į Prezidentus Z. Balčyčiu

Š. m. balandžio 17 d. Vidaus reikalų ministerijos Kultūros ir sporto rūmuose vyko Lietuvos policijos veteranų asociacijos narių susitikimas su kandidatu į Lietuvos Respublikos Prezidentus Zigmantu Balčyčiu. Susitikime taip pat dalyvavo ir  VRM viceministras Elvinas Jankevičius.

Kandidatas įvardijo opiausias šalies problemas. Nors Lietuva yra visateisė Europos Sąjungos narė, tačiau pragyvenimo lygis – vienas žemiausių. Šalyje pačios mažiausios pensijos ir atlyginimai, o valstybės įsiskolinimai komerciniams bankams siekia net 47 milijardus litų. Vien palūkanų kasmet sumokama apie vieną milijardą litų. Valstybės biudžetas nesurenka tiek pinigų, kad būtų galima grąžinti skolas ir kelti atlyginimus mažiausiai uždirbantiesiems, padidinti pensijas. Ir kitos valstybės susidūrė su krize, bet iš jos lipo kitu keliu. Kaip teigė Z. Bačytis, jis niekada nebūtų leidęs, kad krizės padariniai būtų sprendžiami mažiausiai uždirbančiųjų sąskaita. Ir nors geresnio gyvenimo prošvaistės dažnas lietuvis nemato, ištrūkti iš šio užburto skurdo rato galima.

Z. Balčytis pažymėjo, kad didžiausia mūsų problema – aukščiausių vadovų nesikalbėjimas. Turime grėsmingą situaciją su Rusija, suprastėjo santykiai su artimiausia kaimyne Lenkija. Reikia kuo skubiau atnaujinti strateginius partnerystės ryšius – tai būtų mūsų perspektyva ir saugumo garantija.

Svarbiausias uždavinys, kuris leistų Lietuvai ir jos žmonėms išbristi iš skurdo liūno, – užsitikrinti energetinę nepriklausomybę. Z. Balčytis pasižadėjo asmeniškai sieksiantis, kad Lietuvos atominė elektrinė taptų Europos Sąjungos strateginiu projektu. Per pastaruosius kelerius metus visoje Europos Sąjungoje reikės uždaryti apie 45 atitarnavusius reaktorius, energijos poreikis didės, tad kas užims šią nišą, tas išloš. Lietuvos ateities perspektyva – elektros energijos gamyba ir pardavimas.

„Turime koncentruotis į energetikos plėtrą, atominė elektrinė užtikrintų energetinę nepriklausomybę ir pajamas šešiasdešimčiai metų. Taip būtų geriau surenkamas biudžetas, verslas taptų  konkurencingesnis, būtų kuriamos naujos darbo vietos, gyventojai galėtų daugiau uždirbti, o pensininkai gautų tinkamas pensijas.

Išklausius kandidato į Prezidentus, apie Lietuvos policijos veteranų veiklą ir buvusių pareigūnų problemas, pasisakė LPVA valdybos pirmininkas Kęstutis Tubis. Jis trumpai pristatė LPVA organizaciją, paminėjo, kad tai yra šiuo metu sparčiausiai besiplėčianti organizacija, kurios sudėtyje jau šiuo metu yra apie 1000 narių. K. Tubis pažymėjo tai, kad ši organizacija susibūrė vien dėl to, kad valstybė neproporcingai nusavino paskirtas pensijas buvusiems pareigams, o pasibaigus krizei, net nesvarsto galimybės kompensuoti, nors kitoms socialinėms grupėms yra parengtas kompensavimo įstatymo projektas. Svečių dėmesys buvo atkreiptas ir į tai, kad VRM svarsto galimybę, vidaus reikalų sistemos pareigūnų pensijų mokėjimą ir administravimą perduoti SODRAI, kas valstybei papildomai kainuotų apie 5 mln. litų, tuo pačiu, asmenims, nesusijusiems su operatyvine veikla bei valstybės paslaptimis, būtų atskleisti operatyviniai duomenys.

LPVA pirmininkas atkreipė dėmesį į tai, kad visiems SODROS pensininkams, keičiantis pragyvenimo lygiui ir valstybės galimybėms pensijos buvo indeksuojamos, tuo tarpu, vidaus reikalų sistemos pensininkams, išėjusiems į pensiją iki 1991 m. pensijų dydis liko nepakitęs, koks buvo skirtas t. y. iki 500 litų. K. Tubis paminėjo ir tai, kad valstybės institucijos visiškai nekreipia dėmesio į šią socialinę grupę, kurią sudaro apie 14 000 žmonių, kuri yra ganėtinai ženkli, ypatingai Rusijos keliamų grėsmių akivaizdoje. Vidaus reikalų sistemos buvę pareigūnai būtų ta jėga, kuri galėtų prisidėti prie Lietuvos Valstybės gynimo daug efektyviau, nei rezervistai, kurių dalis neturi net ginklų naudojimosi įgūdžių.

Susitikimo metu buvo iškeltas klausimas dėl VRM poliklinikos ir ligoninės ateities, kadangi nėra toleruotina ir leistina, kuomet vienoje gydymo įstaigoje gydosi ir nusikaltėliai ir pareigūnai juos gaudantys.

Išklausęs susirinkusiųjų bei atsakęs į susirinkusiųjų klausimus, kandidatas pritarė keliamoms problemoms, pasižymėjo jas ir pažadėjo, kad tapęs Prezidentu būtinai spręs šias problemas.

VRM viceministras kalbėdamas dėl VRM ligoninės ir poliklinikos atsakė, kad šis klausimas buvo iškeltas Valstybės kontrorieriaus tarnybos, tačiau pažadėjo, kad bus daromi visi VRM priklausantys žingsniai, kad šios įstaigos išliktų.

K.Tubis padėkojo svečiams ir visiems susirinkusiems už dalyvavimą, kandidatui palinkėjo sėkmės rinkiminėje kovoje ir iteikė jam LPVA veterano ženklelį.

 

LPVA informacija