į pradžią   |   turinys   |   susisiekite  
Naujienos
Susitikimas Lietuvos Respublikos Seime su Darbo frakcijos nariais

2016-03-15

 

Šiandien Lietuvos policijos veteranų asociacijos atstovai susitiko su Lietuvos Respublikos Seimo Darbo frakcijos nariais. Susitikime dalyvavo  LPVA valdybos narys Vytautas Žemionis, Tradicijų komiteto pirmininkas profesorius Alvydas Šakočius, Kauno filialo pirmininkas Antanas Gaižauskas ir valdybos narys Arvydas Minelga.

Frakcijos posėdyje buvo pristatyti "Pareigūnų ir karių valstybinės pensijos kompensavimo įstatymo projekto" esminiai principai ir jo teikimo Seimui iniciatyvos bei su tuo susijosios problemos. 

A.Šakočius pristatydamas projektą akcentavo išbalansuotą valstybinių pensijų kompensavimo situaciją, kai pensijos nekompensuojamos labiausiai pažeidžiamai veteranų grupei: tiems, kurie nedirbo dėl sveikatos ar nedarbo problemų. Buvo paprašyta frakcijos palaikyti teikiamą projektą. A. Gaižauskas tęsdamas akcentavo veteranų skaičių, grupes kurioms bus taikomas įstatymas ir reikalingas lėšas, būtinas kompensuoti patirtus nuostolius. Buvo pažymėta, kad pagal įstatymą pensijos bus kompensuojamos per ketverius metus, pradedant nuo 2017 metų.

A.Gaižauskas užsiminė, kad įstatymas gali turėti poveikį dideliam rinkėjų skaičiui, kurie gali vienaip ar kitaip balsuoti rinkimuose.

Seimo pirmininkė sakė, kad projektas bus pradėtas svarstyti komitetuose po Šv. Velykų, gal net gegužę, nes dabar Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetas (pagrindinis) turi labai svarbių projektų. Buvo nutarta, kad komitetų, kuriems vadovauja darbo frakcijos nariai, pirmininkams reikėtų suformuoti komitetų nuomonę ir per mėnesį informuoti LPVA apie priimtus sprendimus komitetuose. Pati frakcija dar negalėjo atsakyti kaip bus balsuojama, ir pasakė, kad tai bus sprendžiama po informacijos gavimo iš komitetų.

 

 

LPVA valdybos informacija