į pradžią   |   turinys   |   susisiekite  
Naujienos
Medininkų žudynių 25 - jų metinių minėjimas

1991-ųjų liepos 31-osios naktį Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje Medininkų kontrolės poste per omonininkų išpuolį buvo žiauriai nužudyti Lietuvos policijos pareigūnai Mindaugas Balavakas, Algimantas Juozakas, Juozas Janonis, Algirdas Kazlauskas ir muitinės pareigūnai Antanas Musteikis, Stanislovas Orlavičius. Muitininkas Ričardas Rabavičius nuo šautinių žaizdų galvoje mirė ligoninėje.

Šiandien minime šio įvykio 25 - asias metines. Po ketvirčio amžiaus išlieka dar daug neatsakytų klausimų dėl šių žudynių, o kalti asmenys vis dar lieka neišaiškinti ir nenubausti. Tai savo kalbose pažymėjo ir dalyvaujantys valstybės vadovai bei vieno iš žuvusių pareigūnų sūnus Justinas Orlavičius, kuris tesia savo tėvo pradėtus darbus, dirba muitinėje ir tiki ateitimi ir laisva Lietuva.

Į renginį susirinko gausus būrys policijos, muitinės ir kariuomenės pareigūnų, esami ir buvę valstybės vadovai, signatarai, policijos ir karių bei muitinės veteranai. Lietuvos policijos veteranų asociacijos vardu pasisakė pirmasis nepriklausomos Lietuvos policijos generalinis komisaras Petras Liubertas.

Vėliau vyko minėjimui skirtas bėgimas, o renginys persikėlė į Antakalnio kapines, kur susirinkusieji sugiedojo Tautinę giesmę, pagerbė žuvusiuosius tylos minute bei padejo gėlių ant žuvusiųjų kapų.

 

LPVA valdybos informacija