į pradžią   |   turinys   |   susisiekite  
Naujienos
LPVA narių 2018 metų sąskrydis ilgai liks mūsų prisiminimuose

Š. m. birželio 1–2 dienomis Klaipėdos rajone, Karklėje bemaž du šimtai Lietuvos policijos veteranų asociacijos (toliau – LPVA) narių susirinko į tradiciniu vasaros renginiu tampanti sąskrydį.

 

              Dalyviams iškilmingai išsirikiavus paskelbta, kad sąskrydyje dalyvauja 16 komandų iš įvairių Lietuvos kraštuose įsikūrusių asociacijos filialų. Sąskrydžio dalyvius iškilmingo atidarymo metu sveikino LPVA valdybos pirmininkas Vytautas Navickas. „Tai puiki proga susitikti senai nematytą draugą, pabendrauti su bičiuliu ar kolega iš kito filialo“,- sakė jis. Buvo perskaitytas Ministro Pirmininko Sauliaus Skvernelio sveikinimas LPVA sąskrydžio dalyviams, sutiktas audringais plojimais (sveikinimo tekstas skelbiamas LPVA svetainėje). Sveikinimo žodį, linkėdami visiems gerai praleisti laiką, pabendrauti ir pailsėti, tarė ir svečiai – Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Alfonsas Motuzas, Klaipėdos rajono policijos komisariato viršininkė Rasa Stasiulaitienė, taip pat kolegos veteranai iš Lenkijos. Garbė pakelti sąskrydžio vėliavą buvo patikėta renginio šeimininkams – klaipėdiečiams ir sąskrydis buvo atidarytas.

 

              Po oficialios sąskrydžio atidarymo dalies, komandų vadovai traukė burtus, kaip varžysis jų komandos. Rungtys prasidėjo komandų vadovų linksma, bet tuo pačiu metu ir rimta priesaika. Visi vadovai pažadėjo nepavydėti vieni kitiems ir patvirtino, kad varžysis ne dėl garbės, o dėl bendrystės, nes mūsų šūkis yra „Jėga – vienybėje“. Susirinkusiųjų į sąskrydį laukė nemažai linksmų, fiziškai nesunkių, labiau žaismingų sporto rungčių ir estafečių: komandų vadovų rungtyje geriausiai sekėsi kaišiadoriečių lyderiui, antra vieta atiteko Vilkaviškio vadovui, o trečią iškovojo rokiškėnų komandos vadovas. Lazerinio šaudymo iš ginklo varžybos vyko itin azartiškai, šioje rungtyje aukso medalis įteiktas Telšių atstovui antras liko kaunietis, o šauliui iš Mažeikių teko trečioji vieta. Estafetės rungtyje nugalėjo „gaspadoriai“ Klaipėdos komanda, šiek tiek nuo jos atsiliko mažeikiškiai, o treti liko rokiškėnai. Futbolo aikštėje nenugalimi buvo marijampoliečiai,  antri kauniečiai, o trečia vieta atiteko kaišiadoriečiams.

 

              Dar vienas sąskrydžio akcentas – savo regiono kulinarinio paveldo pristatymas. Komandos buvo parengusios savo krašto patiekalus. Nelengvas galvosūkis teko kulinarinio paveldo vertinimo komisijai, jiems ne tik reikėjo išragauti gausų kolegų paruoštą patiekalų arsenalą, bet ir išrinkti, kurių filialų pristatymai yra išradingiausi ir labiausiai atitinkantys pristatomą regioną. Be konkurencijos geriausiais nominuoti Mažeikių komandos atstovai, antri – ukmergiškiai, o trečia vieta skirta Kauno komandai. Po gausios vakarienės, sąskrydžio dalyvius nustebino Mažeikių kolegos, kurie atliko nepakartojamą romų šokį. Po to ir visi sąskrydžio dalyviai patys išmėgino kojų stiprumą ir liemens grakštumą, skambant muzikanto Nerijaus Stankaus ių Klaipėdos vokalui. Renginio kulminacija nusikėlė į pajūrį, ten fejerverkų salvės sproginėdamos visus nustebino ne tik spalvomis ir efektais, bet ir vainikavo įsimintiną dieną.

 

              Kitos dienos rytas išaušo aktyvus, ne vienas jį pradėjo individualiomis maudynėmis jūroje, o apie tris dešimtis sąskrydžio dalyvių susirinko bendrai mankštai ant jūros kranto. „Nuostabu, kai kolegos nepamiršta sveiko ir aktyvaus gyvenimo įpročių. Tai sektinas sveiko atsargos pareigūnų požiūrio į fizinę sveikatą pavyzdys“, - sakė mankštą organizavusi kaunietė Zita Gaižauskienė. Po maudynių kolegos išbandė proto mankštą ir sudalyvavo IQ patikrinime – protmūšyje, kurio tematika buvo „Mano Lietuva“. Klausimai nors iš pradžių atrodė sudėtingi, tačiau komandų dalyviai juos gliaudė, kaip riešutus. Eruditais šioje rungtyje paskelbti marijampoliečiai, antri vilniečiai, o trečioji vieta atiteko Panevėžio atstovams. Antrąją dieną komandos varžėsi ir krepšinio – baudų metimo rungtynėse. Nustatyti nugalėtoją iš Mažeikių komandos padėjo tik antras turas, po kurio antroji vieta atiteko krepšininkui iš Šakių, o trečiąja vieta džiaugėsi Marijampolės atstovas. Individualiai kolegos galėjo jėgas išbandyti smiginio ir šaškių turnyruose.

 

              Bendroje įskaitoje, susumavus visų įskaitinių rungčių rezultatus, nugalėtoju paskelbta Mažeikių filialo komanda. Po sąskrydžio Mažeikių filialo pirmininkė Danutė Mockienė, Feisbuko paskyroje pasidalino savo mintimis, rašydama „pasirodo, kad buvom ištiesę ranką Laimės paukštei, kuri patikliai nutūpė ant mūsų delno“.

 

              Kalbėdamas sąskrydžio uždarymo ceremonijoje, LPVA pirmininkas V. Navickas pasidžiaugė, kad renginys praėjo sklandžiai, visą laiką džiugino puikus oras, atgaivinantis Baltijos vanduo, o svarbiausia visų puiki nuotaika ir bendrystės jausmas. Pirmininkas nuoširdžiai padėkojo sąskrydžo svečiams ir dalyviams, taip pat renginio organizatoriams iš Klaipėdos, Kauno ir Vilniaus.

 

              Gerai pailsėję, palinkėję vieni kitiems sėkmės, nuleidę sąskrydžio vėliavą (garbė atiteko sąskrydžio nugalėtojai – Mažeikių filialo komandai) ir atsisveikinę iki 2020-ųjų, šeštadienio popietę Lietuvos policijos veteranai išsiskirstė.

 

Atskirų rungčių rezultatai:

 

Komandų vadovų rungtynės: I vieta – Kaišiadorių komandos vadovas (G. Vilkelis), II vieta – Vilkaviškio komandos vadovas (J. Grybauskas), III – Rokiškio komandos vadovas (S. Meliūnas).

 

Komandinė estafetė: I vieta – Klaipėdos komanda, II vieta – Mažeikių komanda, III vieta – Rokiškio komanda.

 

Šaudymas iš lazerinio ginklo: I vieta – Telšių komanda (S. Laurušonis), II vieta – Kauno komanda (G. Ivanovas), III vieta – Mažeikių komanda (R. Statkus).

 

Futbolas: I vieta – Marijampolė, II vieta – Kaunas, III vieta – Kaišiadorys.

 

Kulinarinio paveldo rungtynės: I vieta – Mažeikių komanda, II vieta – Ukmergės komanda, III vieta – Kauno komanda.

 

Protų mūšis „Mano Lietuva“: I vieta – Marijampolės komanda, II vieta – Vilniaus komanda, III vieta – Panevėžio komanda.

 

Krepšinio (baudų mėtymo) rungtynės: I vieta – Mažeikių komanda (P. Špokauskas), II vieta – Šakių filialo komanda (J. Mercaitis), III – Marijampolės komanda (A. Gumauskas).

 

Bendroji įskaita: I vieta – Mažeikių filialo komanda, II vieta – Marijampolės filialo komanda, III vieta – Kauno filialo komanda.

 

*                    *                    *

 

 

Daugiau sąskrydžio akimirkų rasite paspaudę šią nuorodą: Sąskrydžio akimirkos

 

Sąskrydžio organizatorių informacija