į pradžią   |   turinys   |   susisiekite  
Naujienos
LPVA atsargos pareigūnai – VRM “Šimtmečio draugystės” sąskrydžio – Vicečempionai

Ankstyvą gegužės 25-osios rytą jungtinė LPVA komanda – Lazdijų, Kauno, Marijampolės, Alytaus, Vilniaus ir Panevėžio filialų atsargos pareigūnai – susitiko Daugų saloje, Alytaus rajone.

Visi nedelsdami ėmėsi darbo – reikėjo, kad stovyklavietė atspindėtų 1980 – 1990-ųjų gyvenimo aktualijas, įvykius ir aprangą.

LPVA komandos kapitono pavaduotoja Janina Ambrutienė su kolegomis buvo kruopščiai ir kūrybiškai atlikusi namų darbus: parengusi informacinius stengus apie minėtą dešimtmetį, pagaminusi suvenyrinių puodelių su LPVA atributika, pasirūpinusi, kad ir vaišių stalas svečiams būtų turtingas tam laikotarpiui būdingų maisto produktų.

Alytaus filialo pirmininkas Robertas Kunigiškis pasirūpino, kad turėtume stogą (pavėsinę su stalais ir kėdėmis), kolega iš Panevėžio Virginijus Klanauskas atvežė seną motociklą, dar 1983-aisiais dalyvavusį eisme, apsirengė autentiška to meto VAI pareigūno uniforma, atsivežė kitą VAI naudotą įrangą ir priemones: greičio matuoklį (greičio lempą), girtumui nustatyti naudotas ampules, protokolų, baudos talonų.

Lazdijų filialo pirmininkas komandos kapitonas Valdas Vabuolas nedelsdamas ėmėsi organizacinių reikalų. Pasitaręs su kolegomis nusprendė, kaip turėtų atrodyti mūsų stovyklavietė, kad apsilankęs svečias pajustų laikmečio dvasią, supažindino kolegas su sąskrydžio programa ir pasiūlė komandos nariams vaidmenimis atstovauti mūsų komandą.

Marijampolės atstovai su Rima Gumauskiene priešakyje sutvarkė stovyklavietės informaciją.

Į sąskrydį atvyko ir Lekėčių muzikinė grupė „Mikyta“ – Rasa, Regimantas ir Zinaida. Jie linksmino visus nuostabiomis dainomis. Prie „Mikytos“ prisijungė ir Lazdijų filialo atstovas Vytautas Burba, šiam renginiui sukūręs veteranų prisistatymo dainą. Ją dainavo visi dalyviai ne kartą, sutikdami svečius stovyklavietėje.

Atidarant sąskrydį policijos veteranų komanda, stovėdama su vėliava ir atributika tarp kitų vidaus reikalų sistemos komandų, jautė sąskrydžio „Šimtmetis draugystės“ dvasią ir vienybės jėgą. Visus pasveikino vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas ir Vyriausybės kancleris Algirdas Stončaitis. Jis jubiliejaus proga įteikė policijos kapelionui Algirdui Toliatui premjero Sauliaus Skvernelio vardinę dovaną.

Skambant dainai „Bunda jau Baltija“, visi susikibo rankomis ir taip prisiminė 1989-ųjų rugpjūčio 23-iąją surengtą „Baltijos kelią“. Bendrystės pojūtį sustiprino didžiuliame ekrane bėgantys iki skausmo pažįstami „Baltijos kelio vaizdai.

Nuskambėjus dainai, kiekvienas sąskrydžio dalyvis padažė delną ryškiaspalvėmis spalvomis ir paliko spaudą baltoje drobėje. „Draugystės rankytės“ – taip pavadintas visų sukurtas paveikslas.

Papietavusi komanda ėmėsi darbo: Stasys Bunokas, Jūratė Kavaliauskienė, Arūnas Gumauskas, Artūras Kuckailis, fotografė Rima Gumauskienė, operatorius Vytautas Jurkevičius, vadovaujami kapitono Valdo Vabuolo, aplankė visas 16 stovyklaviečių ir, puikiai atlikę užduotis, gavo tai patvirtinančias žymas komandos pase.

Kiti komandos nariai su kapitono pavaduotoja Janina priiminėjo svečius. Juos prie stovyklavietės vartų pasitikęs Virginijus Klanauskas supažindindavo su atstovaujamo dešimtmečio darbo subtilybėmis, naudotomis techninėmis priemonėmis ir metodais.

Komandų nariai fotografavosi ant motociklo, o PD ir VRM vadovams Virginijus įteikė po to meto vairuotojo pažymėjimą.

Praėję šią „patikrą“, komandų nariai atsidurdavo „bananų baliuje“, kur turėjo atsakyti į klausimus apie šį 1988 m. rugsėjo 28 d. įvykį ir atlikti spec. užduotį: bananu mušti lauko teniso kamuoliuką ir pataikyti į skydą, pareigūnų naudotą malšinti riaušėms.

Svečius išradingai vaišino kolegos Vytautas Mataitis, Virginijus Samuolis ir Petras Burdelis.

Baigus užduotis, komanda susirinko į stovyklą, ir marijampoliečiai Artūras Gumauskas bei Virūnas Vilutis visus vaišino ką tik iškeptais šašlykais.

Vakare buvo apdovanotos visos komandos, o trims geriausioms įteikti saldūs prizai. Vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas Lietuvos policijos veteranų komandos kapitonui Valdui Vabuolui įteikė įspūdingo dydžio šakotį, kurį nutarta nusivežti į LPVA sąskrydį Karklėje, kad visi kolegos galėtų pasidžiaugti saldžiuoju prizu ir pasidalinti įspūdžiais iš sąskrydžio Dauguose.

Sąskrydžiui pasibaigus stovyklavietę sutvarkė, visus įkalčius surinko Robertas Kunigiškis, Arūnas Putonas ir Artūras Kuckailis. Ačiū Jiems.

Visų sąskrydžio dalyvių vardu nuoširdžiai dėkojame LPVA pirmininkui Vytautui Navickui, kuris, nors ir negalėjo dalyvauti, kuo galėdamas rūpinosi, kad sąskrydyje viskas vyktų sklandžiai ir mūsų komandai nieko netrūktų. Taip pat dėkojame visai LPVA komandai, kuri keletą valandų vykdė tikrai nelengvas užduotis – šaudė, sprendė testus, laikė istorijos egzaminus, pagaliau pasieniečių buvo sulaikyti ir suguldyti ant žemės už kontrabandą ir nelegalų gabenimą. Dėkojame tiems, kurie kūrybingai priėmė svečius.

Šis sąskrydis įrodė, kad esame vieningi, draugiški ir nepraradę pareigos jausmo.

 

Komandos vadovai

Janina Ambrutienė ir Valdas Vabuolas