į pradžią   |   turinys   |   susisiekite  
Naujienos
Eidamas pareigas žuvo policijos pareigūnas

2016-08-12  gautas pranešimas, kad Telšių r. Tryškių miestelyje sūnus smurtauja prieš motiną. Policijos pareigūnams nuvykus į įvykio vietą, įtariamasis pasipriešino policijos pareigūnui. Grumtynių metu įtariamasis (gimęs 1990 m.) peiliu į kaklą mirtinai sužalojo Telšių apskr. vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos biuro vyriausiąjį patrulį Liudą Šimkų (gimusį 1980 m.). Kartu su juo buvusi pareigūnė nesužalota.       
 
Įtariamasis sulaikytas netoliese įvykio vietos, jis nesužalotas, sulaikytas ir uždarytas į Telšių apskr. VPK areštinę. Įtariamajam nustatytas 0,21 prom. girtumas, jis anksčiau teistas.

Pareigūno Liudo Šimkaus stažas – 15 metų. Su žmona augina du mažamečius vaikus. Kartu buvusios pareigūnės (gimusios 1994 m.) stažas - 2 metai 11 mėnesių.

„Valstybė prarado puikų ir patyrusį pareigūną, šeima neteko mylimo tėvo, kuris gelbėdamas kitų gyvybę, pats paaukojo savąją. Policijos bendruomenei tai didelis smūgis, esame pasirengę visomis išgalėmis pagelbėti žuvusiojo pareigūno Liudo šeimai“ - sako laikinai policijos generalinio komisaro pareigas einantis Donatas Malaškevičius.
  
Visa Lietuvos policijos bendruomenė reiškia nuoširdžią užuojautą žuvusio pareigūno artimiesiems. Tai 33 pareigūnas, žuvęs vykdant pareigas nuo Nepriklausomybės atkūrimo.

Vidaus reikalų ministras Tomas Žilinskas pareiškė užuojautą pareigūno šeimai, artimiesiems, kolegoms. „Be galo skaudu ir neteisinga, kai valstybei pareigą atliekantis žmogus krenta nuo pažeidėjo rankos“, – sako ministras.

Policijos generalinis komisaras Linas Pernavas teigė, kad tragiška žinia jį pasiekė būnant ne Lietuvoje. "Nužudytas patyręs policijos pareigūnas. Nuo smurtaujančio sūnaus gindamas motiną jis atliko savo pareigą. Deja, paaukodamas savąją gyvybę. Reiškiu nuoširdžią užuojautą Liudo šeimai, visiems jo kolegoms. Tai netektis ne tik policijai, šeimai, tai netektis visai valstybei. Nedelsiant nutraukiu atostogas ir grįžtu į Lietuvą"-sako policijos vadovas.

 

Užuojautą velionio artimiesiems reiškia ir Lietuvos policijos veteranų asociacija