į pradžią   |   turinys   |   susisiekite  
Naujienos
LPVA atstovų susitikimas Valstybės sienos apsaugos tarnyboje

2019 m. liepos 26 d. Valstybės sienos apsaugos tarnybos vado generolo Renato Požėlos kvietimu Lietuvos policijos veteranų asociacijos  atstovai (LPVA Valdybos pirmininkas Vytautas  Navickas, Garbės narys Petras Liubertas, nariai Vytautas Grigaravičius, Liutauras Vasiliauskas) lankėsi VSAT Pagėgių rinktinės Vištyčio užkardoje. Rinktinės vadas Rimantas Timinskas, VSAT vado pavaduotojas Antanas Montvydas, kiti užkardos pareigūnai pristatė pasienio ruožo modernią kontrolės sistemą, leidžiančią video ir kitų techninių priemonių pagalba patikimai vykdyti sausumos ir vandens (Vištyčio ežero Lietuvai priklausančios dalies) valstybės sienos kontrolę. Vištyčio užkardos atsakomybės sienos ruožas yra saugomas pagal aukščiausius standartus ir yra siekiamybės pavyzdys visai valstybės sienos apsaugai.

Vėliau, delegacijai buvo pademonstruota vietoje praktinė sienos ruožo sausumoje ir ežere patruliavimo kontrolė, aplankytas simbolinis trijų valstybių (Lietuvos, Lenkijos ir Rusijos) sankirtos taškas, pažymėtas specialiuoju žymekliu.

Su VSAT vadovybe aptarta galimybė ateityje pasirašyti LPVA bendradarbiavimo sutartį tiek su pačia tarnyba, tiek ir su visuomenine organizacija  - Pasieniečiu klubu.

Išvyka buvo labai įdomi ir informatyvi. Tikrai verta pasidžiaugti pasieniečių pasiekimais modernizuojant valstybės sienos apsauga, tarptautinio bendradarbiavimo lygiu ir mastais, ambicingais ateities planais. Esame dėkingi už galimybe realiai pamatyti ir pajusti tarnybos funkcijų svarbą valstybei.

 

LPVA valdybos informacija