į pradžią   |   turinys   |   susisiekite  
Naujienos
Lietuvos policijos veteranai - Karaliaus Mindaugo karūnavimo – Valstybės dienos šventėje.

Lietuvos policijos veteranai jau eilę metų dalyvauja Valstybės – Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo dienos minėjimo iškilmingoje ceremonijoje, kurios metu Simono Daukanto aikštėje yra keliamos Lietuvos tautinė ir istorinė vėliavos.

1990 m. spalio 25 d. Aukščiausioji Taryba - Atkuriamasis Seimas Liepos 6-ąją paskelbė valstybės švente. Nuo tada švenčiama Valstybės - Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo diena.

Lietuvos policijos veteranų asociacijos (toliau – Asociacijos) atsargos pareigūnai, kaip visuomet, 2019-07-06 rinkosi Simono Daukanto aikštėje. Atsargos pareigūnų rikiuotei ne pirmus metus vadovauja Asociacijos pirmininko pavaduotojas, Vilniaus filialo vadovas atsargos komisaras Vytautas Jonikas.

Tiek Asociacijos Valdybos Pirmininkas Vytautas Navickas, tiek jo pavaduotojas Vilniaus filialo vadovas Vytautas Jonikas nerimavo dėl rikiuotės gausos, kadangi nemaža Vilniaus filialo atsargos pareigūnų dalis dėl asmeninių aplinkybių negalėjo atvykti į šventę. Nepaisant to, žaliomis policijos uniformomis vilkinčių veteranų būrelis artėjant 12:00 val. ženkliai išaugo ir net gi pralenkė lūkesčius.. Į šventę susirinko daugiau nei 40 Lietuvos policijos veteranų asociacijos narių ne tik vilniečių, bet ir kolegos iš Marijampolės, Mažeikių,  Šiaulių bei Utenos filialų.

Tradiciškai ceremonijos metu į aikštę atvyko Aukščiausiosios Tarybos – Atkuriamojo Seimo Pirmininkas Vytautas Landsbergis su žmona Gražina, Prezidentas Valdas Adamkus, Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis su sūnumi, Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis, diplomatinio korpuso atstovai, Lietuvos kariuomenės vadovybė, valstybės institucijų vadovai, Lietuvos kariuomenės kūrėjai, savanoriai. Šventėje dalyvavo ir garbūs svečiai iš užsienio.

Šalies valstybinę ir istorinę vėliavas iškilmingai pakėlė Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos kuopa. Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino Lietuvos žmones linkėdama didžiuotis mūsų Valstybe.

Iškart po šventės iš Simono Daukanto aikštės startavo Lietuvos karių asociacijos „Keliautojų klubas“ dviračių žygio dalyviai ir bėgikai.

Po iškilmingos Valstybės – Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo dienos minėjimo LPVA nariai susirinko Vidaus reikalų ministerijos Ramintojos bažnyčioje, kur Asociacijos Valdybos Pirmininkas Vytautas Navickas pasveikino visus susirinkusius su švente, pristatė atvykusius šventės dalyvius: pirmąjį Lietuvos policijos generalinį komisarą Petrą Liubertą, bažnyčios kleboną Kun. Algirdą Toliatą ir svečius, - ilgametį Šaulių sąjungos Vadą Juozą Širvinską bei istoriką - Mindaugą Nefą.

Susirinkusius pasveikino ir palinkėjo stiprybės atsargos pareigūnams Kun. Algirdas Toliatas.

Po gražios Kun. Algirdo Toliato kalbos Asociacijos Pirmininkas Vytautas Navickas iškilmingai įteikė LPVA Garbės nario vardą patvirtinantį pažymėjimą pirmajam Lietuvos policijos generaliniam komisarui Petrui Liubertui bei Asociacijos Garbės nario pažymėjimus pirmajam Lietuvos Kelių policijos valdybos vadovui Ramučiui Olekai ir pirmajam Lietuvos Transporto policijos valdybos vadovui Vincui Kaziui Bagužiui.

Asociacijos Valdybos  Pirmininkas Vytautas Navickas už atliktą pareigą, indėlį atkuriant Lietuvos Nepriklausomybę, nuopelnus policijai ir Asociacijai, ilgametį Šaulių sąjungos Vadą Juozą Širvinską  apdovanojo LPVA atminimo ženklu „POLICIJAI – 100“.

Pasisakė istorikas, mokslų daktaras Mindaugas Nefas, kuris paminėjo, jog Lietuvos valstybingumo tradicijas žyminčios šventės yra kelios: Vasario 16-oji - Lietuvos valstybės atkūrimo diena, Kovo 11-oji – Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena ir Liepos 6-oji – Valstybės-Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo dienos. Ši situacija yra šiek tiek netiksli. 1253 m. vainikavus Lietuvos kunigaikštį Mindaugą ir jo žmoną Mortą karaliaus karūnomis, - Lietuva buvo pripažinta kaip Europos valstybė.

Po šventinio minėjimo ir apdovanojimų įteikimo ceremonijos Asociacijos nariai ir svečiai ilgai aptarinėjo šventę,  istorinius klausimus prie puodelio arbatos ir kavos.

 

LPVA valdybos informacija