į pradžią   |   turinys   |   susisiekite  
LPVA filialai » Panevėžio filialas
Tradicinėje pirmųjų bulvių šventėje – išbandymas pirties garu

Rugpjūčio 10 dieną jau šeštus metus Lietuvos policijos veteranų asociacijos Panevėžio filialo ir Tarptautinės policijos asociacijos Lietuvos skyriaus Panevėžio poskyrio narys Justinas Algimantas Bieliakas su žmona Gražina sukvietė kolegas, veteranus į savo rankomis išpuoselėtą rojaus kampelį kolektyviniame sode. Čia jau tradiciškai visi minėjome pirmųjų bulvių šventę. Suvažiavo abiejų asociacijų atstovai su savo šeimomis, bičiuliai iš giminingų tarnybų. Šįkart šventėje dalyvavo ir Panevėžio lėlių vežimo teatro direktorius, režisierius Antanas Markuckis.

Šiemet Algimantas atšventė savo 80-metį. Ta proga sode pasistatė pirtį, tad sukviesti bičiuliai dalyvavo improvizuotame pirties atidaryme ir garo išbandyme.

Šeimininkas Algiukas (taip jį vadina žmona Gražina) gimė 1939 m. Biržų rajone. Mokėsi Nemunėlio Radviliškio vidurinėje mokykloje. 1957 m. mokėsi Pasvalio automokykloje, kuri ruošė profesionalius karinius vairuotojus, 1958 m. įgijo vairuotojo-profesionalo teises (dabar tai ABCDE kategorijos), išvyko atlikti privalomos karinės tarnybos. Grįžęs iš armijos 1961 m., pradėjo dirbti Biržų autotransporto kolonoje autobuso vairuotoju. 1964 m. įstojo į Kauno milicijos mokyklą, įgijo teisininko kvalifikaciją. 1968 m. jaunas leitenantas pradėjo tarnybą Pasvalio rajono Vidaus reikalų skyriaus autoinspekcijoje vyr. inspektoriumi. Nuo 1979 m. iki 1979 m. dirbo Biržų r. VRS kriminalinės paieškos vyr. inspektoriumi. 1979 m. tarnybą pratęsė Panevėžio m. VRS autoinspekcijoje, kelių policijoje. Čia 1994 m. majoras Justinas Algimantas Bieliakas tarnybą baigė.

Džiugu, kad Algimantas aktyviai dalyvauja asociacijų veikloje, sukaupta patirtimi dalijasi su jaunais kolegomis. Jis visada linksmas, draugiškas, geros nuotaikos. Kartu su žmona Gražina Algimantas savo sode kuria grožį, meistrauja, maloniai priima svečius, tad ir visiems pas juos apsilankantiems būna jauku, ramu ir gera. O išvykstant niekas nesako „Viso gero“, tik – „Iki pasimatymo“.

 

Virginijus Klanauskas,

LPVA Panevėžio filialo valdybos narys