į pradžią   |   turinys   |   susisiekite  
LPVA filialai » Panevėžio filialas
„Lemtingi metai“ susitikimai ir prisiminimai

Spalio 19 dieną Panevėžio apskrities vyriausiajame policijos komisariate Lietuvos policijos veteranų asociacijos (toliau – LPVA) Panevėžio skyriaus kvietimu viešėjo pirmasis atkurtos nepriklausomos Lietuvos Vidaus reikalų ministras Marijonas Misiukonis. Žinodamas, kad LPVA Panevėžio skyrius vykdo savo projektą „Lietuvos šimtmečiui – šimtas ąžuoliukų“, M. Misiukonis Nevėžio pakrantėje pasodino pirmą šimtmečio ąžuoliuką. Jam talkino LPVA Panevėžio skyriaus nariai, kaip kad sąžiningai padėjo vykdydami savo pareigas ir tais sunkiais laikais atkūrus nepriklausomybę.

Panevėžio apskrities vyriausiajame policijos komisariate, pristatydamas M. Misiukonio knygą „Lemtingi metai“, LPVA Valdybos pirmininkas V. Navickas pažymėjo, kad M. Misiukonis yra LPVA garbės narys, priminė buvusio ministro svarbiausius tarnybos momentus, jo sąsajas su Aukštaitijos kraštu.

M. Misiukonis su buvusiais kolegomis kalbėjo apie priežastis, paskatinusias parašyti knygą, norą parodyti, kokiomis sunkiomis aplinkybėmis teko dirbti, apie kilusią idėją depolitizuoti miliciją, kai apie 70 procentų pareigūnų idėją palaikė, o kiti buvo prieš, pasidalino mintimis apie sunkų Milicijos įstatymo kūrimo procesą, sudėtingą darbą prasidėjus privatizacijai ir kt. Susitikime dalyvavo buvę Pasvalio, Rokiškio, Panevėžio miesto ir rajono policijos komisariatų vadovai (Jonas Kazakevičius, Stasys Meliūnas,  Eugenijus Venskevičius, Ignas Raila, Sergejus Smirnovas), Biržų meras Valdemaras Valkiūnas, Panevėžio apskr. VPK viršininkas Egidijus Lapinskas, komisariato pareigūnai.

Buvęs ministras negailėjo laiko atsakymams į veteranų klausimus, dalijosi prisiminimais. Veteranams, 1991-ųjų sausio 12 dieną buvusiems tarnyboje, visam gyvenimui įstrigo per televiziją transliuotas interviu su M. Misiukoniu, kai, atsakydamas į korespondentės klausimą apie VRM pastato galimą šturmą, ministras iš lentynos paėmė automatą ir pasidėjo ant stalo. Tai buvo nebylus atsakymas, kad M. Misiukonis kovos kartu su visais, tądien buvusiais VRM pastate.

Po susitikimo dar ilgai veteranai dalinosi įspūdžiais ir prisiminimais.

Spalio 26 dieną kartu su Panevėžio apskr. VPK  pareigūnais veteranai šalia pirmojo šimtmečio ąžuoliuko sodins kitus ąžuoliukus ir kviečia visus norinčius dalyvauti. 

 

LPVA Panevėžio filialo informacija